повідомлень: 3 / Нових: 0
Останнє повідомлення
volodymyr
Обговорення законів, законопроектів щодо адміністративних послуг та роботи ЦНАПів

Пропоную у цій темі висловлювати свої думки щодо законодавства щодо адміністративних послуг та напрямків його вдосконалення.

volodymyr
Державна реєстрація траспортних засобів через ЦНАПи

На сайті Міністерства економічного розвитку та торгівлі України триває обговорення проекту постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів"

Метою проекту є запровадження проведення державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку транспортних засобів через центри, утворені відповідно до Закону України "Про адміністративні послуги". Для цього проектом постанови пропонується доповнити Порядок нормами, згідно із якими:

  • сервісні центри МВС та органи, які утворили центри надання адміністративних послуг, можуть приймати рішення щодо проведення державної реєстрації транспортних засобів через центри надання адміністративних послуг;
  • представники сервісних центрів МВС, експерти (що здійснюють огляд транспортних засобів), можуть брати участь у роботі центрів надання адміністративних послуг для забезпечення виконання процедурних дій, необхідних для проведення державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку транспортних засобів;
  • адміністратори центрів надання адміністративних послуг, у разі проведення державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку транспортних засобів через центри надання адміністративних послуг, можуть посвідчувати власним підписом та печаткою копії договорів купівлі-продажу або інших договорів, що підтверджують правомірність придбання транспортних засобів. 

Наразі АМУ готує висновок на вказаний проект урядового акта.

volodymyr
Уряд підтримав делегування повноважень з РАЦС - законопроект

18 січня 2017 року Урядом було схвалено проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації та наближення до громадян адміністративних послуг у сфері державної реєстрації актів цивільного стану». Законопроект серед іншого передбачає делегування виконавчим органам міських (міст обласного значення) рад повноважень з державної реєстрації актів цивільного стану. Зараз такі повноваження мають лише виконавчі органи сільських, селищних, міських (міст районного значення) рад. Однак наявні на сьогодні повноваження здійснюється в обмеженому обсязі з огляду на наявність відповідних державних органів у районах.

У разі прийняття таких змін, буде створено умови до поступового переходу всіх послуг РАЦС до органів місцевого самоврядування.

Пропоную висловити зауваження та пропозиції до законопроекту, які можна врахувати при його проходжені у парламенті

Порівняльна таблиця законопроекту буде розміщена згодом.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)