04 / Січень, 2024

 

 

 

 

4 січня 2024 року запрацювала платформа «Житомирський дрон» – місце для збору та купівлі FPV-дронів усіма, хто хоче допомогти нашим військовим.

Мешканці Житомира та інших громад України можуть на базі «Житомирського дрону»:

- зібрати FPV-дрон,

- навчитися збирати дрони,

- фінансово підтримати збір і закупівлю дронів.

Долучитися до збору «Житомирського дрону» можна, авторизувавшись через застосунок «Дія» та обравши відповідний напрям власної участі.

Платформа «Житомирський дрон» створена Житомирською міською радою за підтримки Міністерства цифрової трансформації та благодійного фонду «Victory drones».

До відправки військовим кожен зібраний чи закуплений через Платформу FPV-дрон буде протестований інженерами у військовому центрі, що створений та діє у Житомирі за ініціативи Фонду «Victory drones» Марії Берлінської.

Виконавчий комітет Житомирської міської ради забезпечує комунікацію всіх учасників Платформи:

-формує потреби у дронах відповідно до заявок військових підрозділів,

-забезпечує логістику та адміністрування,

-організовує співпрацю між учасниками.

Сергій Сухомлин, Житомирський міський голова, у інтерв’ю на платформі «Житомирський дрон» зазначив:

«Такі FPV-дрони вже показали на фронті свою ефективність. Сьогодні кожен 4-й дрон вражає ціль. Нашим бригадам та батальйонам вкрай потрібна підтримка громади Житомира. Зібрати дрон, купити комплектуючі, задонатити може кожен».

Муніципалітети, які є членами Асоціації міст України, системно допомагають Об’єднаним силам Збройних Сил України закупівлею дронів, автомобілів, іншої техніки, наданням фінансової підтримки та облаштуванням ліній захисту, про що зазначено в статті у ZN «Військовий ПДФО: «Хіба ревуть воли як ясла повні?». Премію «Prozorro Awards 2023» за найбільші обсяги закупівель для потреб оборони через Prozorro отримало 27 грудня 2023 місто Дніпро – член Асоціації міст України.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)