12 / Вересень, 2023

11 вересня 2023 року Урядовий комітет з питань економічної, фінансової політики, паливно-енергетичного комплексу та стратегічних галузей промисловості розглянув проєкт Закону України "Про особливості управління об'єктами державної власності в лісовій галузі та порядок утворення та діяльності спеціалізованого державного лісогосподарського акціонерного товариства "Ліси України", розроблений Держлісагентством, та направив його на доопрацювання з зацікавленими особами.

Цим законопроєктом, зокрема, пропонувалось позбавити громади прав власності на земельні ділянки лісогосподарського призначення під виглядом визначення особливостей утворення та діяльності спеціалізованого державного лісогосподарського акціонерного товариства "Ліси України".
Під час розгляду Урядовим комітетом, до цього законопроєкту висловили зауваження представники Мін'юсту, Міноборони та Асоціації міст України. 

Олександр Слобожан, Виконавчий директор Асоціації міст України наголосив, що цей законопроєкт порушує конституційні гарантії місцевого самоврядування, позбавляє територіальні громади матеріальної та фінансової основи, знищує результати реформи місцевого самоврядування та проведеної децентралізації. Крім цього, він повідомив членів Урядового комітету, що цей законопроєкт має негативний соціальний резонанс: петиція до Президента України про захист комунальних лісів набрала майже 26 тис голосів.

З врахуванням озвучених зауважень Урядовий комітет під головування Першого віцепрем'єр-міністра України - Міністра економіки України Юлії Свириденко прийняв рішення про направлення на доопрацювання цього законопроєкту з усіма зацікавленими сторонами.
 
Нагадаємо, що Асоціація міст України послідовно захищає інтереси територіальних громад з цього питання.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)