02 / Лютий, 2024

Асоціація міст України звернулася до голів всіх депутатських фракцій та груп Парламенту України щодо підтримки проєкту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» щодо компенсації різниці в тарифах», реєстр. № 10383 від  29.12.2023 р., зважаючи на його важливість для вирішення системних проблем галузі теплопостачання.

Питання непогашення державою різниці в тарифах, зокрема, для належного проходження опалювального сезону 2023/2024 років, неодноразово порушувалось Асоціацією міст України, в т.ч. у рамках звернень до Уряду, а також зауважень і пропозицій до законопроєкту № 10383 та його підтримки на етапі обговорення в комітетах Верховної Ради України.

Асоціація міст України підтримала законопроєкт №10383, адже вперше з часу введення мораторію на зростання тарифів на послуги тепло- та гарячого водопостачання Законом № 2479 від 29.07.2022 року «Про особливості регулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання під час дії воєнного стану та подальшого відновлення їх функціонування» передбачаються реальні кошти на компенсацію з держбюджету заборгованості з різниці в тарифах підприємствам теплопостачання. Авторами законопроєкту №10383 є 24 народних депутати України з чотирьох депутатських фракцій та груп Парламенту.

Зазначимо, що станом на 01.07.2023 верифікований обсяг заборгованості з різниці в тарифах перед підприємствами теплопостачання становив вже 34 млрд грн. За попередніми розрахунками, протягом опалювального сезону 2023/2024 року обсяг заборгованості з різниці в тарифах перед підприємствами теплопостачання зросте ще на 17 млрд грн. Таким чином, передбачених законопроєктом №10383 коштів в обсязі 10,1 млрд грн недостатньо для погашення заборгованості з різниці в тарифах підприємствам теплопостачання, але він має бути першим кроком по погашенню заборгованості держави.

Асоціація міст України і надалі на всіх рівнях лобіюватиме вирішення зазначеної проблеми, зважаючи на критичну необхідність повного погашення державою заборгованості з різниці в тарифах перед підприємствами теплопостачання.

 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)