Законопроект «Про службу в органах місцевого самоврядування» (№2489) винесено на повторний розгляд парламенту

25 / Травень, 2017
Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування за дорученням Верховної Ради України повторно розглянув на своєму засіданні 24 травня 2017 року Закон України «Про службу в органах місцевого самоврядування» (№2489). Закон був направлений на доопрацювання до Комітету 16 травня 2017 року.
Асоціацію міст України на засіданні представляли Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан, директор Центрального офісу впровадження децентралізаційної реформи Володимир Мягкоход та директор Аналітичного центру Володимир Пархоменко.
За результатами підготовки Закону до повторного розгляду Комітет запропонував врахувати пропозиції щодо:
1) застосування при визначенні розмірів посадових окладів службовців місцевого самоврядування як розрахункової величини прожиткового мінімуму (за пропозицією Президента України);
2) встановлення терміну набрання чинності Законом 1 жовтня 2017 року (за пропозицією народних депутатів);
3) включення до розділу ІХ «Прикінцеві та перехідні положення» положень про внесення змін до низки законодавчих актів, перехідних положень стосовно оплати праці службовців та виборних посадових, порядку присвоєння нових рангів працюючим особам, надання додаткових відпусток тощо (непроголосована поправка 819) (за пропозицією народних депутатів).
Асоціація міст України підтримала ці зміни як такі, що відповідають рішенню Правління АМУ від 24 квітня 2017 року та попередній позиції АМУ.
Слід зазначити, що члени Комітету не дійшли згоди щодо поправки народного депутата України Олексія Гончаренка, яка частково враховує другу пропозицію Президентом України про:
- запровадження конкурсу при визначенні міськими головами кандидатур на посади їх заступників;
- затвердження порядку такого конкурсу міською радою;
- встановлення вимог до професійної компетентності заступників міського голови не нижче загальних вимог до кандидата на зайняття вакантної посади службовця місцевого самоврядування категорії І, встановлених законом для відповідної групи органів місцевого самоврядування.
Проти такої поправки прямо висловилися народні депутати Альона Шкрум, Олег Березюк, Микола Федорук, Василь Гуляєв та Любомир Зубач.  Нагадаємо, Правління АМУ рішенням від 24 квітня 2017 року не підтримало другу пропозицію Президента України, тому представники АМУ на засіданні Комітету також не підтримали цю поправку.
У зв’язку з відсутністю рішення Комітету, рішення щодо поправки народного депутата України Олексія Гончаренка буде прийматися на пленарному засіданні Верховної Ради України.
Таким чином, доопрацьований проект Закону винесено на повторний розгляд на пленарному засіданні Верховної Ради України з окремим голосуванням щодо поправки народного депутата України Олексія Гончаренка. Для прийняття рішення Верховною Радою України на даному етапі розгляду необхідно набрати не менше 226 голосів народних депутатів.
Довідково:
Закон «Про службу в органах місцевого самоврядування» було прийнято Верховною Радою України 9 лютого 2017 року та повернуто з пропозиціями Президента України 22 березня 2017 року. Верховна Рада України розглянула 16 травня 2017 року Закон із вказаними пропозиціями Президента України, які Комітет запропонував частково врахувати та прийняти Закон з подоланням вето Президента України. Оскільки вето не було подолано, Парламент України відповідно до частини восьмої статті 135 Регламенту Верховної Ради України підтримав пропозицію про направлення Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» на доопрацювання до Комітету.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)