Як створювати та управляти ОСББ вивчали на практикумі в Бердянську

03 / Травень, 2017
28 квітня в місті Бердянськ Запорізьке регіональне відділення Асоціації міст України провело практикум із застосування законодавства на тему: «Ефективне управління житловим фондом. Створення та діяльність ОСББ». Захід організовано в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Учасники: заступники міських, селищних голів, представники ОТГ, керівники та фахівці управлінь та відділів з питань житлово-комунального господарства, голови ОСББ, експерти в сфері управління багатоквартирним житлом.
Відкрив зустріч міський голова Бердянська Володимир Чепурний, який розповів про діяльність ОСББ в місті, детально зупинився на питанні впровадження енергозберігаючих технологій в новостворених ОСББ. Володимир Чепурний акцентував, що чинне законодавство у галузі енергозбереження потребує удосконалення, адаптації з нормами європейських країн.
За словами заступника міського голови Бердянська Станіслава Лимарчука, залучення громадськості – співвласників багатоквартирних будинків – до процесів управління житловим сектором – це один з ключових принципів в європейській спільноті. Цей принцип забезпечує не тільки номінальну ознаку демократії, а й прийняття більш якісних рішень щодо управління житловим фондом.
 
  
Член правління громадської організації «БЖО» Володимир Заморський зазначив, що громадяни розуміють важливість об’єднання та самостійного управління будинками, вони приймають участь в семінарах та практикумах усвідомлено, щоб отримати нові знання в питаннях законодавства, що регулює діяльність об'єднань, а також знайти відповіді на питання, які на місцевому рівні вони поки не отримали.
Виконавчий директор Запорізького РВ АМУ Ігор Бірюков ознайомив учасників із заходами, які відбудуться у рамках проекту ПУЛЬС у травні-червні цього року. Ігор Бірюков зазначив, що метою проведення цих заходів є обговорення проблем, з якими стикаються територіальні громади в  управлінні житловим фондом, та напрацювання пропозицій до Верховної Ради, Кабінету Міністрів, міністерств стосовно удосконалення нормативно-правової бази у галузі житлового господарства.
Під час практикуму розглядалися питання, пов’язані з правовими аспектами управління багатоповерховим сектором, обговорювалися напрями співпраці депутатів міської ради з органами самоорганізації населення, правові та практичні аспекти створення ОСББ, правила оподаткування ОСББ.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)