09 / Листопад, 2023

Оксана Продан, Радниця голови Асоціації міст України, представила позицію Асоціації міст України під час дискусії «Кому потрібніший «військовий» ПДФО: громадам чи армії?» за участі Міністра фінансів України щодо вилучення «військового» ПДФО у громад, організованій Центром економічної стратегії (ЦЕС) 7 листопада 2023 року.

Оксана Продан зазначила наступні моменти.

Залишки коштів на рахунках ОМС  – це результат дії ПКМУ № 590, згідно з якою Держказначейство від початку повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року контролює кожен платіж ОМС і не дозволяє витрати громад, які не відповідають вимогам воєнного часу.

Зростання витрат ОМС на дороги це ремонт тих доріг, по яким перевозять військову техніку, зброю, а також зерно, що йшло раніше морем.

Збільшення витрат  на благоустрій – це розбір завалів після обстрілів, розчистка територій, в тому числі й після деокупаціі.

Техобслуговування житлового фонду – це відбудова зруйнованого, коли вся Україна відправляє робочі групи на ремонт і відновлення понівеченого житла населених пунктів Миколаївської, Херсонської, Дніпропетровської областей.

Збільшення розміру статутного капіталу – це відсутність державної компенсації різниці в тарифах на водо- та теплопостачання, закріплених законодавчо. Заборгованість за два попередні опалювальні сезони становить 36 млрд грн навіть за даними Мінінфраструктури. Громади для компенсації підприємствам теплокомуненерго збільшують їхні статутні капітали, щоби ті в умовах постійного зростання цін на складові і відсутності державної компенсації могли підготуватись і провести опалювальний сезон 2023/2024, який вже розпочався.

«Категорично не можна наприкінці року, заднім числом, забирати «військове» ПДФО в громад, до кінця бюджетного року. Адже це – кримінальні провадження для фінансистів, для договорів, це конфлікт між військовими і громадами. Це величезні проблеми для всіх.

Норми законопроєкту 10037 можна вводити не раніше 1 січня 2024 року, якщо Уряд не підтримав пропозицію Асоціації міст України, висловлену у зверненні від 05 вересня 2023 року, про збереження всього «військового» ПДФО в громадах з визначенням обов’язкового відсотку (АМУ пропонувала 70%) направлення на безпеку й оборону.

Ми всі за Перемогу, ми всі допомагаємо й будемо допомагати Об’єднаним силам Збройних сил України», - підкреслила Оксана Продан.

 

З записом усієї дискусії можна ознайомитись за посиланням https://youtu.be/hkZYDN0r9ZU   

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)