30 / Вересень, 2022
Відповідно до частини п'ятої статті 14 Закону «Про поховання та похоронну справу» та підпункту «а» пункту 4 частини першої статті 90 Бюджетного кодексу України, витрати на поховання померлих учасників бойових дій здійснюються за рахунок коштів обласних бюджетів.
Також, відповідно до Інструкції про організацію поховання військовослужбовців, які загинули (померли) під час проходження військової служби, затвердженої наказом Міністра оборони України № 185, під час організації поховання загиблого (померлого) військовослужбовця окремі предмети ритуальної належності (труна, подушка, похоронне покривало, санітарний мішок, надгробний хрест, транспортувальний ящик, ритуальний вінок, державний прапор) закуповуються за рахунок військової частини.
 
В той же час, враховуючи наявну ситуацію в Україні, частина органів місцевого самоврядування затвердила власні порядки відшкодування витрат на поховання військових. Такі відшкодування здійснюються не громадянам, а напряму підприємствам-виконавцям ритуальних послуг на підставі двостороннього (ОМС-підприємство) або тристороннього (ОМС-підприємство-громадянин) договору. Здебільшого органи місцевого самоврядування здійснюють витрати на поховання за КПКВК 0813242 «Інші заходи у сфері соціального захисту і соціального забезпечення» КЕКВ 2730 «Інші виплати населенню». Здійснення оплати ритуальних послуг та придбання предметів ритуальної належності передбачено (не заборонено) Урядовою постановою № 590.
Асоціація міст України надає органам місцевого самоврядування зразки договорів та порядків щодо відшкодування витрат на поховання:
  • зразок Порядку відшкодування витрат на поховання військових (завантажити)
  • зразок двостороннього договору про відшкодування витрат на поховання (завантажити)
  • зразок тристороннього договору про відшкодування витрат на поховання (завантажити)
Зразки Порядку та договорів сформовані на основі нормативно-правових актів Житомирської та Обухівської територіальних громад. ​Рекомендуємо також ознайомитись з Пам’яткою щодо виплат сім’ям загиблих захисників України, підготовленою громадською організацією «Юридична сотня».
 
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)