14 / Лютий, 2024

14 лютого 2024 року Олександр Слобожан, Виконавчий директор Асоціації міст України, привітав учасників семінару-практикуму «Відкрите врядування та захист прав людини на місцевому рівні – запорука демократичних інновацій в Україні», який Асоціація міст України спільно з Проєктом Ради Європи "Посилення багаторівневого врядування, демократії та прав людини на місцевому рівні в Україні" провела у Львові.

 

Учасниками заходу були представники громад – переможців Конкурсу місцевих ініціатив у сфері відкритого врядування та прав людини на місцевому рівні.

«Спільно з нашим надійним партнером – Конгресом місцевих і регіональних влад Ради Європи нам вдалось започаткувати Конкурс проєктів, які демонструють важливість відритого урядування і дотримання прав людини в умовах воєнного стану та будь-якої іншої надзвичайної ситуації, – наголосив Олександр Слобожан. – Асоціація міст України постійно створює можливості для розвитку громад і шукає можливості для їх фінансової спроможності».

Олександр Слобожан запропонував представникам муніципалітетів надихатися історіями успіхів колег, які зібрані у виданій Збірці «Кращі історії незламності та співдії в громадах під час війни», а також подавати заявки на Другий загальнонаціональний конкурс з відкритого урядування, що діє до 16 лютого 2024 року за напрямками:

«Залучення молоді»,

«Громадські простори як майданчики для взаємодії та діалогу»,  

«Залучення громадськості до відновленні та розвитку територіальних громад».

Він також наголосив, що для Асоціації міст України відкрите урядування – це філософія роботи: «Ми єдині системно розвиваємо та адвокуємо питання відкритого урядування як через взаємодію з Урядом та Парламентом, так і через Координаційну раду з реалізації ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд». Вперше діючий національний План дій з реалізації ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» містить серед партнерів муніципалітети та асоціації. Це спільна перемога Асоціації міст України та Конгресу».

Маріте Морас, Керівник Центру експертиз з питань доброго врядування Секретаріату Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи подякувала Асоціації міст України за плідну взаємодію в напрацюванні пропозицій до Національного плану дій з відкритого урядування. «Це давня і результативна взаємодія задля зміцнення демократії в Україні. Конгресу дуже важливо створювати простір для знайомств та обміну досвідом і конкурс місцевих ініціатив є дієвим інструментом, щоби спільними зусиллями покращувати життя у громадах», – зазначила вона.

Переможці Конкурсу:

Білгород-Дністровська міська громада (Одеська область),

Дунаєвецька міська громада (Хмельницька область),

Звягельська міська громада (Житомирська область),

Тернопільська міська громада,

Київська міська громада,

Більшівцівська селищна громада (Івано-Франківська область),

Кам’янець-Подільська міська громада (Хмельницької області),

Полтавська міська громада,

Шполянська міська громада (Черкаська область),

Фастівська міська громада (Київська область)

презентували свої проєкти та поділилися планами з їх реалізації.

У роботі семінару-практикуму також узяли участь:

Світлана Грищенко, Керівник проєкту, Офіс Ради Європи в Україні,  Тарас Подвірний, Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Львівській області,

Інна Скляр, експертка Асоціації міст України та інші.

Захід організовано в рамках співпраці Асоціації міст України з проєктом Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи «Посилення багаторівневого врядування, демократії та прав людини на місцевому рівні в Україні», що реалізується Конгресом в рамках Плану дій Ради Європи для України «Стійкість, відновлення та відбудова» на 2023-2026 роки.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)