12 / Квітень, 2024

 

2-6 квітня 2024 року делегація Асоціації міст України відвідала Норвегію з навчальним візитом, де представники громад ознайомились з кращими практиками місцевого самоврядування та налагодили співпрацю з норвезькими громадами.

До складу делегації Асоціації міст України ввійшли:

Анатолій Вершина, Павлоградський міський голова (Дніпропетровська область),

Сергій Орлюк, Бердичівський міський голова (Житомирська область),

Володимир Ременяк, Городоцький міський голова (Львівська область),

Віктор Шакирзян, в.о. Рівненського міського голови (Рівненська область),

Олена Фролова, секретарка Балтської міської ради (Одеська область),

Дар’я Зимна, заступниця директора департаменту правового забезпечення Дніпровської міської ради-начальник управління нормативно-правової роботи (Дніпропетровська область),

Наталія Лазаренко, менеджерка з міжнародної діяльності Асоціації міст України.

Участь у заходах взяли також  представники місцевого самоврядування Словаччини та Литви.

Делегація відвідала Норвезьку асоціацію місцевих та регіональних влад (КС) – багаторічного партнера Асоціації міст України, та ознайомилася з діяльністю цієї організації, міжнародними проєктами, стратегічним плануванням міста.

Наталія Лазаренко вручила Еліті Цакуле, керівниці відділу міжнародних проєктів КС Подяку Голови Асоціації міст України Віталія Кличка за успішну співпрацю та допомогу у розвитку місцевого самоврядування України.

У рамках навчального візиту делегація зустрілася з Джеймсом Стоувом Лоренценом, радником мера Осло з міського розвитку, який розповів про діяльність міської ради та допомогу Україні під час війни. Він висловив абсолютну солідарність з Україною і зазначив, що Осло робить все можливе для допомоги Україні та її громадянам, які прибули і проживають у місті.  

Під час візиту учасники делегації ознайомилися з практиками ряду норвезьких міст, зокрема:

- Овре-Ейкер, де ознайомились з практикою надання соціальних та освітніх послуг, роботою місцевої бібліотеки в якості громадського простору;

- Драммен, де вивчили роботу водоочисних споруд та практику поводження зі сміттям, діяльності послуги соціального хабу.

5 квітня Андріан Толлефсен, мер міста Овре-Ейкер, підписав з Оленою Фроловою Протокол про наміри співпраці під час зустрічі представників норвезьких та українських громад.

«З цим краєм нас повʼязує півторарічне спілкування і реалізація спільного з колегами з Молдови, Грузії та Норвегії проєкту, направленого на створення сприятливих умов для людей з інклюзивними потребами. Вдячна організаторам – Асоціації міст України, Норвезькій асоціації місцевих та регіональних влад, Асоціації міст та громад Словаччини, Програмі «Належне врядування та транскордонне співробітництво» і колегам за ефективну роботу та співпрацю. Рухаємося вперед до нових звершень», – зазначила секретарка Балтської міської ради.

Асоціація міст України та Норвезька асоціація місцевих та регіональних влад сприяли налагодженню та продовженню співпраці Балти та Овре-Ейкера, Рівного та Фредрікстада, Дніпра та Драммена, Павлограда і Лієра, Бердичева та Акерхуса, Городка та Мідт-Телемарка, Миколаєва і Крістіансанна.

Минулого року Крістіансанн передав Миколаєву 6 автобусів та гуманітарну допомогу.

Візит відбувся в рамках проєкту «Транскордонне співробітництво між Україною та Словаччиною – CBC4US», що фінансується в рамках Програми Фінансового механізму Європейської економічної зони під назвою: GGCO1, «Програма «Належне врядування та транскордонне співробітництво» (EEA Grants). Проєкт впроваджують Асоціація міст України, Асоціація міст та громад Словаччини (ZMOS), Норвезька асоціація місцевих та регіональних влад (KS) та Словацько-європейське культурне товариство «FEMAN».

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)