09 / Жовтень, 2023

05 жовтня 2023 року в місті Одеса відбулися чергові Загальні збори Одеського регіонального відділення Асоціації міст України.

У роботі Зборів взяли участь міські, селищні, сільські голови громад-членів Асоціації міст України в Одеській області, а також Віталій Барвіненко, Голова Одеської районної ради, та Павло Середа, Заступник командира Одеського загону морської охорони.

Головував на засіданні Геннадій Труханов, Голова Одеського регіонального відділення Асоціації міст України, Одеський міський голова.

У Порядку денному Зборів розглянули питання взаємодії органів державної влади на регіональному рівні з органами місцевого самоврядування та нагальне  питання бюджетного забезпечення громад у 2023–2024 рр., визначеного в законопроєктаїх № 10037, № 10038, № 10000, що передбачають внесення змін до Бюджетного кодексу України і матимуть негативний вплив на фінансову спроможність громад.

Геннадій Труханов повідомив про позицію Одеської міської ради стосовно видатків на Збройні Сили України, підрозділів тероборони та поліцейського відомства: за 2023 рік громада перерахувала 1,470 млрд гривень для підтримки армії. Проте кошти "військового" ПДФО центральна влада прагне вилучити з бюджетів територіальних громад, тим самим позбавивши їх можливості швидко й дієво допомагати підрозділам оборони на передовій. Центральна влада не має "кошмарити" місцеву владу, навпаки: муніципалітети від перших днів вторгнення роблять все можливе для допомоги армії, голови громад готові до співпраці і взаємодії в усіх питаннях ЗСУ, забезпеченні внутрішньо переміщених осіб. А для цього потрібно, щоб місцеве самоврядування "почули і рахувалися з нашою позицією", наголосив Геннадій Труханов.

Олександр Слобожан, Виконавчий директор Асоціації міст України, повідомив онлайн актуальну інформацію про результати засідання 05 жовтня 2023 року Комітету Верховної Ради України з питань бюджету та детально розповів про роботу Асоціації міст України зі збереження у місцевих бюджетах фінансового ресурсу, що дасть змогу повноцінно надавати мешканцям послуги та допомагати нашим військовим.

Виконавчий директор щиро подякував міським, селищним , сільським головам, які публічно висловили свою позицію щодо питання фінансового забезпечення на 2023 та 2024 роки, та народним депутатам України, котрі підтримують позицію Асоціації міст України.

Павло Середа подякував керівництву і містянам Одеси та всім громадам, які допомагають забезпечувати їхню військову частину та українське військо. Він звернувся з проханням не забирати в місцевої влади кошти, адже це "альтернативний спосіб забезпечення потреб армії, який є швидким і дуже важливим".

На зборах було представлено нового виконавчого директора Одеського РВ АМУ Тамару Астахову, Заслуженого юриста України, також учасники подякували В'ячеславу Демченку за сумлінну працю на цій посаді.

Загальні збори Одеського РВ Асоціації міст України взяли до уваги інформацію про роботу Асоціації міст України та затвердили Звіт за минулий рік та План роботи Одеського Регіонального відділення Асоціації міст України на 2023 рік.

Під час Зборів голови громад надали свої пропозиції щодо покращення фінансової спроможності громад у 2024 році та обговорили низку інших важливих питань, зокрема питання фінансового забезпечення військових, які перебувають у військових госпіталях понад 4 місяці.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)