05 / Березень, 2024

1 березня 2024 року в м. Чернігів відбулися чергові Загальні збори Чернігівського регіонального відділення Асоціації міст України.

У роботі Зборів взяли участь сільські, селищні, міські голови громад-членів Асоціації міст України Чернігівщини, а також Олександр Слобожан, Виконавчий директор Асоціації міст України, Оксана Продан, Радниця Голови Асоціації міст України. 

Головував на засіданні Андрій Богдан, Заступник голови Чернігівського регіонального відділення Асоціації міст України, Городнянський міський голова.

Під час Зборів були розглянуті питання щодо роботи Асоціації міст України в умовах воєнного стану, дефіциту бюджету, видатків, що не компенсуються державою, і допомоги Збройним Силам України.

Олександр Слобожан подякував міським, селищним, сільським головам за системний розвиток місцевого самоврядування на Чернігівщині, ефективну допомогу Збройним Силам України та активну участь муніципалітетів у боротьбі за Перемогу України.

Виконавчий директор Асоціації міст України розповів про роботу Асоціації у 2023 році, про особливості формування бюджетів громад в умовах воєнного стану, про підготовлені Асоціацією міст України поправки до законопроєкту про мобілізацію, а також про роботу на захист земель територіальних громад, які знаходяться під лісами чи заліснені. «Вже не вперше виноситься на обговорення суспільства законопроєкт, яким передбачається вилучити в місцевого самоврядування лісові та заліснені земельні ділянки, які сьогодні належать громадам. Асоціація міст України робила й робить все для збереження результатів реформи з децентралізації. Впевнений, що і зараз ми це зможемо, об’єднавшись всі разом», – наголосив Олександр Слобожан.

Оксана Продан розповіла про практику застосування різних норм законодавства в окремих областях, про системну роботу по підготовці спільної позиції місцевого самоврядування в усіх сферах та анонсувала найближчі заходи, що організовуються.

Микола Силенко, виконавчий директор Чернігівського регіонального відділення Асоціації міст України, звітував про роботу відділення за 2023 рік.

Загальні збори Чернігівського обласного РВ Асоціації міст України обговорили нагальні проблеми місцевого самоврядування області й України, визначили шляхи спільного їх вирішення,  схвалили рішення звернутись до обласної ради проти передачі лісів у державну власність, щодо діяльності Асоціації в умовах воєнного стану, затвердили Звіт про роботу за 2023 рік та План роботи Чернігівського РВ Асоціації міст України на 2024 рік.

За результатами засідання Загальних зборів Чернігівського регіонального відділення Асоціації міст України на телеканалі Новий Чернігів вийшов сюжет щодо діяльності органів місцевого самоврядування.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)