17 / Жовтень, 2023

17 жовтня 2023 року у Львові відбулось засідання робочої групи з питань України Європейського комітету регіонів.

У засіданні взяли участь:
Катаріна Матернова - Голова Делегації Європейського Союзу в Україні;
Олександра Дулькевич -Голова робочої групи з питань України Європейського комітету регіонів, мер міста Гданськ (Польща);
Даріо Нарделла - Член Європейського комітету регіонів, Спеціальний доповідач по висновку Ради регіонів щодо «Ukraine Facility», мер міста Флоренція (Італія);
Владислав Ортиль – Член Європейського комітету регіонів, Президент Підкарпатського воєводства (Польща);
Антьє Гротер – Член Європейського комітету регіонів, Голова парламенту землі Бремен (Німеччина);
Крістоф Руйон – Член Європейського комітету регіонів, мер муніципалітету Кулен (Франція);
Патрік Моліноз – Член Європейського комітету регіонів, Віце-президент Асоціації мерів Франції, Віце-президент регіону Бургундія-Франш-Конте (Франція);
Павел Бранда – Член Європейського комітету регіонів, заступник мера муніципалітету Радло (Чехія);
Андрес Яадла - Член Європейського комітету регіонів, Голова Спілки кооперативних житлових асоціацій Естонії, посол європейського кліматичного пакту в Естонії (Естонія);
Валдас Бенкунскас – Член Європейського комітету регіонів, мер міста Вільнюс (Литва);
Мирослав Лех – Альтернативний член Європейського комітету регіонів, мер гміни  Корицин (Польща); 
Крістіан Дебеве – Альтернативний член Європейського комітету регіонів, член ради регіону Гранд-Ест (Франція);
представники місцевого самоврядування країн-членів ЄС та України, Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Асоціацію міст України в засіданні представили Андрій Садовий, голова Львівського РВ Асоціації міст України, Львівський міський голова, та Оксана Продан, радниця Голови Асоціації міст України.

Андрій Садовий, відкриваючи засідання спільно з Олександрою Дулькевич, подякував всім за співпрацю, відзначив важливість допомоги громад ЄС у боротьбі України з рф та у майбутньому відновленні нашої країни, зазначив необхідність навчання працівників українських громад.
«Не лише у столиці чи великих містах, а й всюди, навіть у найменшій громаді люди мають розуміти і добре знати, що означає бути членом Європейського Союзу. Маємо бути відповідальними і якісно використовувати усі можливості задля нашого майбутнього.», - зазначив А.Садовий.

Оксана Продан подякувала Європейському Комітету Регіонів за допомогу українським громадам, за літні дитячі табори та за підтримку реформи з децентралізації та за підготовку «Ukraine Facility», в якій готова брати участь Асоціація міст України.
«Реформа з децентралізаціі ще продовжується, маленькі громади тільки перед початком повномасштабного вторгнення набули повноважень, які дозволяють їм надавати мешканцям ті ж послуги, що й у великих містах. Для Асоціації міст України важливо, щоб цей процес продовжувався, щоб створювались в усіх громадах рівні й достойні умови для громадян. У «Ukraine Facility» для нас важливо відновити громади кращими, ніж вони були й здійснювати відбудову за участі громад», - зазначила О.Продан.

Учасники погодились продовжувати співпрацю на рівні місцевого самоврядування, між громадами та регіонами з метою якнайшвидшої перемоги України, розвитку місцевого самоврядування в Україні як основи демократичних процесів і відбудови громад.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)