Від Бюджету-2017 залежить майбутнє децентралізації

02 / Листопад, 2016

29 жовтня у Львові відбулось засідання Львівської регіональної платформи на тему: «Питання бюджетного забезпечення громад у 2017 році».

У засіданні взяли участь народний депутат України Лев Підлісецький, директор Департаменту фінансів Львівської ОДА Олег Демків, перший заступник голови Львівської обласної ради Парасковія Дворянин, міські та селищні голови.

Народний депутат розповів учасникам засідання про те, як проходить процес прийняття Бюджету на 2017 рік і пообіцяв сприяти його прийняттю у визначені регламентом Верховної Ради України терміни.

Перший заступник голови Львівської обласної ради Парасковія Дворянин повідомила, що на сесії Львівської обласної ради, яка відбулася 25 жовтня депутати внесли зміни до показників обласного бюджету. Загальний обсяг доходів збільшено на 54,2 млн. грн. Загальний обсяг видатків зріс на 61 млн.грн. Спікер наголосила, що це дасть змогу скерувати ці кошти на зарплати і стипендії у ПТУ, на облаштування інтернету в школах, на премії освітянам, на харчування дітей в інтернатах, а також на на співфінансування поточного та капітального ремонтів доріг загальнодержавного значення. Крім того, передбачені кошти на модернізацію котелень і на енергозбереження в комунальних закладах. Параскевія Дворянин зробила наголос на тому, що при розробці обласних програм на наступний рік будуть звертати увагу на те, щоб вони були комплексні, підсилені відповідним фінансовим ресурсом, ефективними і економічно результативними

В обговоренні даного питання взяли участь міські голови Золочева, Перемишлян, Жовкви, Городка, Новояворівська, Пустомит, Дублян та секретар ради Ходорівської міської ОТГ.

Міські голови звернулися до народного депутата з проханням посприяти тому, щоб не були внесені зміни до Бюджетного Кодексу України, залишити без змін дохідну і видаткову частини бюджетів міст районного значення. А також не змінювати порядок сплати акцизного збору з реалізації підакцизних товарів.

Учасники звернули увагу на те, що змінами до Бюджетного кодексу для міських бюджетів було зменшено норматив зарахування ПДФО з 75% до 60%. Для компенсації таких змін, було передбачено, що освітня та медична субвенції покривають всі поточні видатки відповідних бюджетних установ. Теперішні пропозиції Мінфіну передбачають, що зазначені субвенції будуть покривати лише заробітною плату, а норматив ПДФО так і залишається на рівні 60%.

Під час обговорення особливостей формування бюджету на 2017 рік у Львівській області директор Департаменту фінансів Львівської ОДА Олег Демків зауважив, що великим плюсом бюджету на 2017 рік є те, що дохідна частина місцевих бюджетів не змінюється, в той же час викликає занепокоєння передача на рівень місцевих бюджетів усіх видатків (крім видатків на оплату праці педагогічних працівників) по закладах освіти та видатків на оплату комунальних послуг та енергоносіїв для закладів охорони здоров’я. Для покриття дефіциту коштів по зазначеним видаткам органи місцевого самоврядування вимушені будуть скорочувати фінансування важливих заходів та програм спрямованих на життєдіяльність територіальних громад у сфері ЖКГ, благоустрою, ремонту та будівництва доріг, соціального забезпечення та освіти.

Учасники регоінальної платформи звернулись до народного депутата з проханням сприяти внесенням змін до проекту Бюджету 2017:

  • здійснити перерозподіл додаткової дотації на утримання закладів освіти та охорони здоров’я, включивши в розрахунки бюджети об’єднаних територіальних громад та міст обласного значення, тобто передбачивши зазначену дотацію всім бюджетам, які мають прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом;
  • передати фінансування Трускавецького державного санаторію для дітей та підлітків виключно на обласний рівень шляхом надання відповідної субвенції, оскільки у зазначеному закладі лікуються 6% дітей Львівської області;
  • врегулювати проблему пільгового перевезення окремих категорій громадян шляхом прийняття нормативно-правових актів щодо переходу на адресну грошову допомогу в цій сфері.

«Щоб виконати повноваження, які будуть передані на місця відповідно до реформи місцевого самоврядування, необхідно передати фінанси на виконання цих повноважень у повному обсязі і закріпити це у Бюджеті 2017», - підсумував засідання платформи народний депутат.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)