23 / Листопад, 2023

22.11.2023 Верховна Рада ухвалила Закон України «Про внесення змін до Закону України "Про фінансові механізми стимулювання експортної діяльності" щодо страхування інвестицій в Україні від воєнних ризиків» (законопроєкт №9015).

Закон надає право Експортно-кредитному агентству України страхувати експортні кредити українських суб’єктів господарювання та інвестиції українських експортерів у створення об’єктів та інфраструктури, необхідних для розвитку переробної промисловості та експорту товарів українського походження від воєнних та/або політичних ризиків.

 

Зараз таку послугу отримують лише іноземні компанії через міжнародні фінансові організації, такі як MIGA чи DFC. Згідно з цим Законом, таку можливість отримають і українські підприємства.

Закон набуває чинності з 1 січня 2024 року.

 

До цього часу Кабінет Міністрів України має забезпечити прийняття за погодженням з Національним банком України нормативно-правового акту, що визначає перелік воєнних та політичних ризиків, а також умови та порядок страхування (перестрахування) таких ризиків при здійсненні видів діяльності ЕКА.

 

Очікується, що ухвалення закону забезпечить підтримку економічної діяльності в Україні, посилення промислового сектору, а також створення нових робочих місць та наповнення податками бюджетів всіх рівнів.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)