04 / Серпень, 2022
Асоціація міст України спільно з Громадською організацією «Всеукраїнська аеро-геодезична асоціація» в рамках Меморандуму про співпрацю проводить серію онлайн навчальних заходів на тему: «Важливі аспекти управління територіями в умовах воєнного стану. Цифровізація громади». 
3 серпня вебінар було проведено для громад Львівщини. Участь у онлайн-семінарі взяли 36 представників громад – міські голови, заступники, працівники земельних управлінь, посадовці місцевого самоврядування. Експертами виступили представники громадських організацій та приватних підприємств.
Відкриваючи захід, експертка АМУ із земельних питань та комунального майна Тетяна Медвецька наголосила на актуальності теми та висловила сподівання на вміле використання всіх запропонованих робочих інструментів для розвитку громад. Також учасників привітав в.о. директора Львівського РВ АМУ Анатолій Шалаєв.
Експертка ГО «Всеукраїнська аеро-геодезична асоціація» Юлія Заїченко розповіла про зміни в регулюванні земельних відносин та функціонування ДЗК в період воєнного стану, видатки, які може здійснювати ОМС (в тому числі й на послуги у сфері інформатизації) та про геоінформаційні технології як робочий інструмент ОМС. Експертка провела аналіз найбільш розповсюджених ГІС, вимог до цієї системи, нюансів щодо роботи ГІС під час дії воєнного стану, розповіла про раціональне використання коштів на їх придбання та надала учасникам конкретні практичні поради.
Керівник ПП «Кайлас К» Роман Балабаник розказав про алгоритм дій територіальних громад щодо цифровізації ресурсів та дорожню карту проведення заходів щодо земельних ресурсів.  Про важливість аудиту земельних ресурсів та перспективи наповнення бюджету зазначила експерт ГО «ВАГА» Оксана Пона. Головний спеціаліст ТОВ «Подільський земельний центр» Тетяна Григорович поділилася з учасниками вебінару прикладами отримання надходжень до бюджету шляхом проведення «швидкого» земельного аудиту, розповіла про економічні наслідки проведення інвентаризації земель та важливість роботи із геолокаційними картами.
В.о. виконавчого директора Львівського РВ Асоціації міст України Анатолій Шалаєв підбив підсумки вебінару та наголосив на важливості продовження спілкування між громадами під час війни, оскільки земельні питання в громадах є завжди актуальними і є важливим джерелом наповнення бюджету.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)