В Києві впроваджують партисипативний бюджет

13 / Жовтень, 2016

Відтепер кожен киянин може запропонувати власний проект з розвитку міста. Переможці визначатимуться голосуванням серед жителів міста, а на реалізацію проектів закладено загалом 50 млн грн.

Згідно з Розпорядженням голови Асоціації міст України, Київського міського голови,  Віталія Кличка у Києві затверджено положення про громадський бюджет (бюджет участі) та його параметри. Суть бюджету участі полягає в тому, що будь-яка особа, яка офіційно проживає або працює у Києві, може зареєструвати власний проект покращення міської інфраструктури. Максимальний бюджет проекту – 1 млн грн. Подати проект необхідно до 23 жовтня 2016 року в електронному або паперовому вигляді – у спеціально створених пунктах супроводу. Для подачі проекту доведеться зібрати 20 підписів на його підтримку.

Дозволені типи проектів:

 • безпека та громадський порядок;
 • дорожньо-транспортна інфраструктура;
 • енергозбереження;
 • комунальне господарство;
 • культура та туризм;
 • навколишнє середовище;
 • освіта;
 • охорона здоров’я;
 • соціальний захист;
 • спорт;
 • телекомунікації, зв’язок та інформаційні технології.

Далі проект розглядається спеціальною комісією на предмет відповідності його найменування та ідеї змісту, законодавству, реалістичності й достатності бюджету. Комісій загалом буде 10 – за кількістю районів. Кожна створюватиметься відповідною райдержадміністрацією. Шість членів комісії – працівники РДА, п’ять – представники громадськості. Подані проекти комісії мають оцінити та прийняти рішення щодо їх відповідності вимогам з 24 до 30 жовтня 2016 року.

Допущені до конкурсу проекти публікуються на сайті та розміщуються для розгляду у пунктах супроводу. У даних пунктах також передбачається інформаційний та методичний супровід учасників процесу.

Після публікації проекту розпочинається процес голосування – також у паперовій та електронній формі. За реєстрацію паперових бланків для голосування в електронній системі відповідають працівники пунктів супроводу. Голосування триватиме з 1 до 9 листопада 2016 року.

Після завершення кінцевого терміну електронна система автоматично рахує віддані голоси та формує списки переможців. Не включається до списку останній за рейтингом проект, що вийшов за рамки встановленого на даний рік бюджету (на 2017 рік закладено 50 млн грн).

Протягом 2017 року структурні підрозділи КМДА зобов’язані реалізувати проекти-переможці та відзвітуватися про виконану роботу та витрачені кошти. Звіти публікуватимуться онлайн щоквартально та за результатами року. Звіт включатиме загальний опис результатів проекту, заходи, які не вдалося реалізувати, або було реалізовано іншим чином, опис робіт, які було проведено, фактичний термін реалізації табюджет, а також фото-звіт результату.

За матеріалами сайту 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)