08 / Липень, 2022
1 липня Кабінет Міністрів України постановою №753 вніс зміни до Методики нормативної грошової оцінки земельних ділянок, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2021 р. №1147 "Про затвердження Методики нормативної грошової оцінки земельних ділянок".
Асоціація міст України звертає увагу органів місцевого самоврядування на важливі зміни у Методиці:
Дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформлюються за заявою, форму якої затверджено додатком до Постанови №753.
Заява може бути подана в електронній або паперовій формі. У разі подання заяви в електронній формі витяг із технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок або вмотивована відмова в наданні такого витягу видається в електронній формі за допомогою технічних засобів електронних комунікацій із накладенням кваліфікованого електронного підпису, а також за бажанням заявника може надаватися в паперовій формі.
Форма Витягу із технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок визначена додатком Постанови №753.
Витяг із технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок оформлюється і видається автоматично в електронній формі з використанням програмного забезпечення Державного земельного кадастру.
У разі розташування земельних ділянок у межах кількох оціночних районів та/або адміністративно-територіальних одиниць, та/або категорій лісів нормативна грошова оцінка таких земельних ділянок визначається як сума нормативних грошових оцінок їх частин, що розташовані у відповідних землеоціночних районах та/або адміністративно-територіальних одиницях, та/або категоріях лісів.
У разі відсутності в Державному земельному кадастрі відомостей про нормативну грошову оцінку земельних ділянок, що унеможливлює автоматичну видачу витягу із технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок із використанням програмного забезпечення Державного земельного кадастру, такий витяг оформлюється протягом трьох робочих днів з дати надходження відповідної заяви із наявної технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок за підписом працівника відповідного територіального органу Держгеокадастру, до посадових обов’язків якого належить надання зазначених витягів.
У додатках до Методики удосконалено та замінено терміни  "розташування громади” на слова “розташування території територіальної громади”.
 
Решта внесених змін стосуються виправлення технічних помилок та доповнень коефіцієнтів, яких не вистачало.

Нагадаємо, що Асоціація міст України зверталася до Уряду з проханням зняти з порядку денного проєкт постанови «Про затвердження Методики нормативної грошової оцінки земельних ділянок» для подальшої її доопрацювання.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)