26 / Жовтень, 2016

Запропоновані зміни дадуть можливість запровадити повноцінну антикорупційну політику щодо адміністрування податків у країні. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, відкриваючи засідання Уряду 26 жовтня.

Публічне обговорення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення податкової системи, запропонованих Міністерством фінансів України, тривало з серпня 2016 року.

Даний пакет змін є результатом спільної роботи народних депутатів, бізнесу, громадських експертів та Мінфіну. Мінфін декілька разів публікував робочі версії документів для публічного обговорення, де абсолютно кожен міг висловити свої пропозиції. Громадські експерти та бізнес неодноразово підкреслювали, що робота над законопроектом була «безпрецедентно» відкритою.

Експерти Асоціації міст України ввійшли до робочої групи з опрацювання змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення податкової системи.

Зауваження, висловлені АМУ щодо:

- кола платників земельного податку в частині виключення з їх числа землекористувачів;

- стягнення з місцевих бюджетів пені за несвоєчасне повернення платникам помилково або надмірно сплачених податків;

- введення оподаткування індивідуальної діяльності фізичних осіб без державної реєстрації підприємцем

були враховані у представленому на затвердження Уряду проекті закону.

Після ухвалення змін до Податкового кодексу Урядом вони мають бути підтримані Парламентом. Це, за словами Прем’єр-міністра України «дасть реальний шанс увійти у 2017 рік абсолютно планово, спокійно з новим Бюджетом із чіткими пріоритетами і перспективами».

Джерело: Урядовий портал

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)