26 / Жовтень, 2016

26 жотвня Уряд ухвалив постанову, яка встановлює механізм взаємовідносин між підприємствами теплопостачання, постачальниками природного газу та НКРЕКП при наданні споживачам розстрочки в оплаті послуги за опалення. Нагадаємо, що можливість надання такої розстрочки передбачена постановою Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2016 р. «Про зменшення фінансового навантаження на споживачів в оплаті за послугу з централізованого опалення шляхом створення умов для отримання розстрочки на оплату за послугу з централізованого опалення».

Таким чином, ухвалена сьогодні Урядом постанова «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 18 червня 2014 року № 217, від 21 липня 2005 р. № 630 та від 29 квітня 2016 р. № 357» оперативно визначила послідовність дій підприємств теплопостачання, постачальника природного газу та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, які дозволить реалізувати механізм надання розстрочки без негативних фінансових наслідків для виробників тепла.

Суть запропонованих змін полягає в тому, що постачальник теплової енергії  надає постачальнику природного газу інформацію щодо суми коштів, які будуть сплачуватися  споживачами протягом міжопалювального сезону, а постачальник природного газу зобов’язаний врахувати таку інформацію при визначенні термінів остаточних розрахунків за спожитий природний газ. Ця сума коштів також враховується національним регулятором при встановленні нормативу перерахування коштів підприємством теплопостачання на рахунок постачальника природного газу із спеціальними обов'язками.

Так, зокрема:

1. Постанова Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2016 р. «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 18 червня 2014 року № 217, від 21 липня 2005 р. № 630 та від 29 квітня 2016 р. № 357»  вносить зміни до трьох інших постанов та передбачає право теплопостачальних підприємств подати до постачальника газу Довідку, яка є підставою для розстрочення платежів за природний газ, що використаний для опалення споживачів. Постачальник газу зобов’язаний врахувати таку інформацію при визначенні остаточних термінів розрахунку за газ.

2. Зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 18 червня 2014 року № 217 «Про затвердження Порядку розподілу коштів, що надходять на поточні рахунки із спеціальним режимом використання для проведення розрахунків з постачальником природного газу, на якого покладено спеціальні обов’язки» передбачають механізм, за яким в нормативі перерахування коштів на рахунок постачальника природного газу із спеціальними обов’язками враховується розстрочення платежу постачальника теплової енергії у зв’язку за використаний газ (у зв’язку з розстроченням платежу за отриману споживачем послугу з опалення).

3. Зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 р. № 630 «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення» передбачають механізм, за яким постачальник послуги з опалення надає постачальнику природного газу та НКРЕКП довідки про суми коштів, які будуть  сплачені в міжопалювальний період та саму форму такої довідки. Цими змінами на постачальника покладається також відповідальність  за достовірність розрахунку таких сум.

4. Зміни до постанови Кабінету Міністрів України від29 квітня 2016 р. № 357 «Про затвердження Примірного договору про постачання природного газу виробникам теплової енергії для виробництва теплової енергії» передбачають уточнення механізму розрахунку між теплопостачальною організацією та постачальником природного газу з врахуванням необхідності оплати розстрочених платежів в міжопалювальний сезон. Цими змінами передбачається, що на суму зобов'язань споживача, які він сплачує в міжопалювальний період, не нараховуються штрафні санкції (у разі дотримання ним обов’язків щодо своєчасності такої оплати).

 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)