16 / Листопад, 2016

15 листопада 2016 року за підтримки Шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» в НСК «Олімпійський» відбувалась конференція «Україна на шляху децентралізації освіти», участь у якій взяла аналітик Асоціації міст України Людмила Мозгова.

Захід відкрив Віце-премʼєр-міністр України Геннадій Зубко, який розповів, що за результатами реформи децентралізації має бути побудована відповідна інфраструктура та створено умови для надання якісних послуг населенню. «Основним досягненням реформи, – наголосив він, – є обʼєднання людських ресурсів». Окрім того, Г. Зубко акцентував на важливості іноземних проектів у галузі, з-поміж партнерських назвав, зокрема, проект USAID «ПУЛЬС», що впроваджується Асоціацією міст України.

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич звернулась до учасників конференції з вітальним словом та зауважила про те, що децентралізація має насамперед покращити спроможність територіальних громад. Ішлось також про оновлений зміст освіти, партнерство між вчителями, батьками та учнями. «Школа має стати центром розвитку громади», – підсумувала Міністр.

В обговоренні питань децентралізації освіти взяв участь заступник Міністра освіти і науки Павло Хобзей, який розповів про особливості реформування системи освіти в Україні.

Згодом учасники конференції взяли участь у діалозі із представниками Міністерства освіти і науки України, Міністерства фінансів України та Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України під час паралельних обговорень у групах: «Фінансування освіти», «Моніторинг освітньої галузі», «Опорні школи» та «Автономія школи та вчителя».

Аналітик АМУ Людмила Мозгова взяла участь у роботі групи, яка розглядала питання фінансування освіти. Модератором групи був відомий в Україні Ян Герчинський, експерт шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні». Доповідав заступник Міністра фінансів України Сергій Марченко про напрями фінансування галузі у 2017 році. Співдоповідачем був директор Департаменту видатків бюджету гуманітарної сфери Міністерства фінансів України Роман Єрмоличев. Людмила Мозгова розповіла про позицію Асоціації міст України щодо проекту Бюджету на 2017 рік та кроки, здійснені АМУ щодо збільшення освітньої субвенції та видатків на освіту за різними напрямами. Насамкінець про успіхи та проблеми в галузі на місцях розповів Василь ГУЩАК, заступник Летичівського селищного голови з питань фінансів, економіки, торгівлі та інвестицій.

Участь у конференції взяли 300 осіб, з-поміж яких були представники органів місцевого самоврядування України, начальники обласних департаментів освіти, ЗМІ та експерти інших проектів.

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)