31 / Березень, 2017
30-31 березня у Рівне відбулося засідання Секції АМУ з питань охорони здоров’я. Захід проведено у  рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» ПУЛЬС, який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Учасники: начальники управлінь та відділів місцевих рад з питань охорони здоров’я з різних областей України, радники в.о. Міністра охорони здоров’я Ю.Джигир та К.Майнзюк.
Відкрив засідання Рівненський міський голова, Голова Рівненського регіонального відділення АМУ В.Хомко Він наголосив на актуальності теми засідання Секції, під час якого обговорюватимуться концептуальні засади реформування системи охорони здоров’я,  актуальні законопроекти та проблеми діяльності органів місцевого самоврядування у сфері охорони здоров’я.
Ю.Джигир та К.Майнзюк розповіли про стан підготовки до впровадження медичної реформи. Аналітик АМУ В.Сидоренко доповіла з питання законодавчих новацій у сфері охорони здоров’я, зокрема, щодо реформування системи медичних послуг.
Члени Секції обговорили законодавчу карту реформування галузі охорони здоров’я, розроблену Аналітичним центром Асоціації міст України. У ході дискусій було внесено ряд пропозицій, які будуть враховані аналітиками АМУ при розробці відповідних нормативно-правових актів. 
 
 
Керівники управлінь охорони здоров’я  обмінялися досвідом роботи. Зокрема, начальник управління охорони здоров’я Рівненської міської ради В.Покоєвчук доповіла про стан надання медичної допомоги у Рівному в ході впровадження реформи  фінансування галузі охорони здоров'я.
Напрацюваннями щодо реформування первинної ланки системи охорони здоров’я в місті Тернополі поділився начальник відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення Тернопільської міської ради Р.Левчук. Він детально зупинився на застосуванні сучасних ІТ-технологій в управління закладами охорони здоров’я.
Досвід Луцька щодо надання адресної грошової допомоги пільговим категоріям населення для медикаментозного забезпечення по життєво-необхідних показах презентував начальник управління охорони здоров’я Луцької міської ради М. Якимчук.
Про виконання міської програми запобігання та лікування серцево-судинних та  судинно-мозкових захворювань на 2012-2016 роки у Рівному розповів лікар-кардіолог Р.Овсійчук.      
Завідуючий статистичним відділом інформаційно-аналітичного центру В.Опанасик та директор ТОВ «МедіаСофт» О.Фіцак розповіли про впровадження інформаційних технологій в лікувально-профілактичних закладах, а також презентували сайт «Рівне. Електронна охорона здоров'я».
Учасники обговорили позицію органів місцевого самоврядування щодо реформи фінансування системи охорони здоров’я та проект Державних фінансових гарантій щодо надання медичних послуг та лікарських засобів. Зокрема, вони надали свої пропозиції щодо шляхів вирішення проблемних питань впровадження медичної реформи: порядку відшкодування вартості лікарських засобів; формуванні госпітальних округів та методичне забезпечення утворення і роботи госпітальних рад; порядку надання первинної медичної допомоги тощо.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)