20 / Жовтень, 2023

19 жовтня 2023 року Асоціація міст України спільно з Prozorro.Продажі провели у Полтаві тренінг «Як придбати або продати майно на Прозорро.Продажі. Інвестиційне меню від Полтави».

Учасники тренінгу дізналися:
- якими активами володіє Полтава (нерухомість, земельні ділянки тощо) та коли ці обʼєкти зʼявляться на державних онлайн-аукціонах Прозорро.Продажі;
- як місцевий чи релокований бізнес можуть взяти участь в онлайн-аукціонах;
- які можливості для підприємців відкривають прозорі торги
 
Ірина Смірнова, перша заступниця начальника регіонального відділення Фонду державного майна України в Полтавській та Сумській областях розповіла про приватизацію об’єктів державної власності та промо-об’єкти регіонів. Зокрема в Полтавській області вже відбулося 14 аукціонів.
Марія Оленич, комерційна директорка Прозорро.Продажі, та Сергій Гладкий, представник акредитованого майданчика Української універсальної біржі, розповіли, як місцевому та релокованому бізнесу взяти участь в онлайн-аукціонах, а також про можливості прозорих торгів для підприємців. Через аукціон Прозоро. Продажі бізнес може за ринковими цінами продавати чи здавати в оренду земельні ділянки, техніку корпоративні вживані авто, брухт тощо.
Оксана Левченко, начальник Полтавського міського управління земельних ресурсів Полтавської міської ради, розповіла про активи, якими володіє місто, зокрема, нерухомість, земельні ділянки, та коли ці обʼєкти зʼявляться на державних онлайн-аукціонах Прозорро.Продажі.
Наталія Курнакова, начальник управління майном комунальної власності міста Полтава поділилася досвідом передачі в оренду майна комунальної власності та приватизації. Вона також проінформувала, що було проведено 30 аукціонів з приватизації об’єктів комунальної власності громад, від яких до міського бюджету надійшло майже 28 млн грн.
Віталій Турпітько, голова Терешківської територіальної громади, презентував концепцію створення набережної вздовж річки Ворскла в межах громади та презентував інші проекти, зокрема – щодо створення індустріальних парків.
Представники Хорольської та Мартинівської територіальних громад також поділились своїм досвідом.
Тетяна Медвецька, експертка Асоціації міст України із земельних питань та комунального майна, модераторка заходу, зазначила, що тренінг проведено в межах Меморандуму про співпрацю між Асоціацією міст України та ДП «Прозорро Продажі» щодо побудови в Україні прозорої та ефективної системи реалізації та оренди майна і земельних ділянок комунальної власності. Вона презентувала Методичні рекомендації та покрокову інструкцію для громад у проведенні електронних торгів від Асоціації міст України.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)