У Дніпрі триває процес створення муніципальної пожежної охорони

03 / Листопад, 2016

1 листопада у Дніпрі за участю Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та міського голови Дніпра Бориса Філатова відбулося відкриття нового центру надання адміністративних послуг. Поряд з іншими фахівцями в Центрі чергують і працівники Головного управління ДСНС у Дніпропетровській області, які готові допомогти громадянам у вирішенні питань, що належать до компетенції служби цивільного захисту. 

В рамках заходу Арсен Аваков також розповів про основні етапи реформування системи ДСНС та створення муніципальної пожежної охорони. Зокрема, наступного року у Дніпрі планується створити три сучасні пожежні депо, які будуть фінансуватися з місцевого бюджету. У цих підрозділах працюватимуть професійні вогнеборці, які підсилюватимуться добровольцями. 

«Ця реформа – корінний злам нинішньої системи. Вона передбачає участь добровольців-вогнеборців, як в усьому світі. Також це вагома передача частини функцій місцевій владі. Разом із органами місцевої влади ми будемо ставити та витримувати планку на рівні високих державних стандартів», – пояснив очільник українського МВС.

У свою чергу, міський голова Дніпра Борис Філатов наголосив, що ця реформа дуже важлива для міста, і міська влада буде шукати ресурси для її повноцінного запуску.

«Ми прийняли пропозицію Міністерства внутрішніх справ і пішли назустріч в плані реформування. Насамперед в цьому процесі ми спиратимемося на сили наших добровольців-вогнеборців. Уже є перші волонтери. Нині ми підбиваємо бюджет 2017-го року. І, на жаль, у зв'язку з деякими природними процесами фінансової децентралізації у частині доходів бюджету в нас зросли показники. Та щодо витрат є питання», – заявив Борис Філатов.

Представники влади запевнили, що реформа пожежної служби – комплексна. Вона здатна забезпечити не лише якісне виконання функцій цивільного захисту, а й мінімізувати корупцію у цій сфері.  

Для реалізації цих та інших завдань рятувальники вже налагодили плідну співпрацю з місцевими органами влади та громадянами і спільно розпочали роботу щодо розширення мережі місцевої пожежної охорони та залучення добровольців-вогнеборців для гарантування пожежної безпеки. Зокрема, на захід завітали перші з добровольців-вогнеборців, які розповіли про свої плани щодо захисту міста Дніпро від надзвичайних ситуацій та підвищення рівня культури безпеки життєдіяльності громади.

Міський голова Дніпра підкреслив, що місто буде шукати можливості, щоб якомога швидше запустити проект муніципальної дружини у місті.

   

За інформацією Урядового порталу

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)