23 / Квітень, 2024

На 160-му Пленарному засіданні Європейського комітету регіонів у Брюсселі Вадим Бойченко, міський голова Маріуполя, представив план відродження міста «Mariupol Reborn», який може стати прикладом відновлення інших українських громад після деокупації.

«Ми вже почали готуватись до деокупації наших територій. Ми не знаємо, коли саме це відбудеться, але ми точно знаємо, що маємо бути готові. В межах Секції Асоціації міст України з розвитку деокупованих та тимчасово окупованих громад ми розпочали діалог між громадами щодо відбудови. Є приклад мого міста – це проєкт Mariupol Reborn, який ми формуємо разом з міжнародними партнерами. Є інші приклади Бахмута, Ірпеня, Бучі. Наразі Україні потрібен європейський досвід у створенні кадрового резерву відновлення та відбудови країни", – зазначив маріупольський міський голова.

Нагадаємо, що 12 березня 2024 року відбулось засідання Секції Асоціації міст України з розвитку деокупованих та тимчасово окупованих громад, Головою якої є Вадим Бойченко.

Наразі в Україні 144 тимчасово окуповані та 87 вже деокупованих громад.

«Mariupol Reborn вже розробив комплексну експертизу відновлення міста – це план першочергових кроків, урбан-візії, досвід залучення донорів. Ця експертна база є універсальною і її вже застосовують деокуповані громади для відновлення українських міст», – пояснив Олександр Вишняков, директор ГО «Маріуполь.Реборн».

Систематична підготовка до реалізації плану відродження має визначальну роль для всіх громад, що постраждали від війни.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)