11 / Березень, 2024

7 березня 2024 року понад 220 представників територіальних громад – членів Асоціації міст України взяли участь в онлайн-презентації конкурсу для молодіжних центрів «МолодьТуТ: створи простір молодіжних перспектив у своїй громаді».

Програма спрямована на розвиток та підтримку молоді, створення сприятливого середовища, в якому молодь матиме можливість реалізувати свої мрії, ідеї та бачення подальшого розвитку України.

Цілі Програми:

  • розширення економічних можливостей через молодіжні інновації, підприємництво та готовність до розвитку кар'єри,
  • підвищення громадянської активності молоді – участі у прийнятті рішень та розвитку громад, волонтерство​​,
  • посилення потенціалу молоді бути рушійною силою українського плюралізму та розбудови поваги до різноманітності​​,
  • дослідження та вивчення даних, тенденцій та підходів,
  • покращення доступу молоді до безпечних та актуальних формальних і неформальних навчальних можливостей.

Дмитро Стецюк, Заступник Вараського міського голови (Рівненська область), презентував на зустрічі успішний досвід реалізації проєкту в громаді. 

Вікторія Радчук, Директорка молодіжного центру «Гуркіт» (м. Вараш), розповіла, що новостворений Молодіжний центр надає можливість як для різнобічного розвитку особистості, так і для культурного дозвілля, піклується про ментальне й фізичне здоров’я молоді. Не менша увага тут приділяється медійній і кіберграмотності, а також вихованню свідомого ставлення до довкілля.

Марина Попатенко, Радниця з питань політик та залучення програми USAID «Мріємо та діємо»/IREX, наголосила на важливості розбудови сучасної молодіжної політики в територіальних громадах.

Тетяна Несват, Голова громадської організації «Піпл.юа», Координаторка програми «Мріємо та діємо»(IREX), зазначила, що 29 нових молодіжних центрів відкрито у всіх областях України завдяки Програмі, та закликала максимально підтримати участь молодіжної спільноти в конкурсі. В ході презентації докладно роз’яснила умови конкурсу та критерії відбору переможців і надала відповіді на численні запитання, зокрема, щодо важливості використання грантових коштів, у т.ч. для облаштування Центрів у приміщеннях комунальної власності, щодо інклюзивної складової проєкту та участі в ньому прифронтових громад. Т.Несват також підкреслила, що невеликі сільські громади з обмеженими ресурсами мають не меншу, а навпаки – більшу підтримку від Програми.

Людмила Яремчук, Експертка з питань соціального захисту Аналітичного центру Асоціації міст України, підсумовуючи зустріч, акцентувала увагу на дорожній карті підготовки конкурсних пропозицій для участі в проєкті та подальших діях учасників.

Проєкт «МолодьТуТ: cтвори простір молодіжних перспектив у своїй громаді» втілюється в межах програми «Мріємо та діємо», що впроваджується за фінансової підтримки USAID та виконується IREX. Прийом заявок триває до 17 березня 2024 року.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)