01 / Березень, 2023
Асоціація міст України спільно з Міністерством у справах ветеранів України провели нараду щодо формування та розвитку ветеранської політики у громадах та на рівні держави. У заході взяли участь близько 600 представників органів місцевого самоврядування.
Тетяна Калитка, Заступниця Міністра у справах ветеранів України, яка відкрила захід, представила візію Міністерства та складові державної ветеранської політики (презентація). Вона наголосила на необхідності запровадження проектів та програм для переходу ветеранів від військового до цивільного життя. Також Т. Калитка розповіла про роботу порталу е-Ветеран, який допомагає ветеранам отримати усю необхідну інформацію та окремі електронні послуги онлайн.
Руслан Приходько, Директор Департаменту соціального захисту Міністерства у справах ветеранів України, представив позицію Міністерства щодо запровадження в громадах системи асистентів ветерана (менторів), які повинні стати «мостом» між органами влади та ветераном війни і допомагати йому у вирішенні всіх питань у кожній територіальній громаді.
Марина Хонда, Заступниця Голови Київської міської державної адміністрації поділилась напрацюваннями ветеранської політики у місті Києві. За її словами в Києві знаходяться близько 300 тисяч ветеранів та членів їх сімей, які потенційно потребуватимуть особливої уваги та підтримки. Для цього влада Києва реалізує низку місцевих програм та організувала роботу Центру комплексної підтримки учасників бойових дій «Київ мілітарі хаб». У Центрі, в основному, працюють учасники бойових дій, які надають допомогу ветеранам за принципом рівний-рівному. Крім того, в Центрі надається первинна психологічна допомога ветеранам за технологією ізраїльських психологів.
Світлана Ткачук, Директорка Львівського центру надання послуг учасникам бойових дій, представила практичні кейси роботи з ветеранами у Львівській територіальній громаді, розповіла про діяльність Центру, який впродовж 2016-2023 років відвідало більше 30 тисяч людей та надано близько 80 тисяч послуг (соціальних, психологічних, інформаційних). Крім того, С. Ткачук презентувала програми Львова щодо фінансової підтримки ветеранів війни: громада надає по 100 тисяч матеріальної допомоги учасникам бойових дій, а також кошти на дороговартісне лікування ветеранів та членів їх сімей (презентація).
Вікторія Краснопір, Директорка Департаменту соціальної політики Житомирської міської ради, поділилась досвідом реалізації місцевої ветеранської політики у Житомирській громаді та акцентувала увагу на місцевій підтримці ветеранів війни. Зокрема, Житомир виділяє кошти на забезпечення житлом Захисників України, вже 50 осіб отримали відповідну грошову компенсацію на купівлю житла в межах територіальної громади.
Віктор Корінь, Боремельський сільський голова, зазначив проблеми отримання компенсації від держави сім'ям загиблих військових.
Серед питань, які обговорили представники органів місцевого самоврядування та Міністерства - доступ до державних реєстрів. На сьогодні органи місцевого самоврядування не можуть якісно формувати політику та формувати фінансове обґрунтування проектів місцевих програм через відсутність доступу до державних реєстрів, зокрема Єдиного державного автоматизованого реєстру пільговиків.
Учасники наради узгодили, що за її результатами Асоціація міст України узагальнить підняті питання та опрацює їх разом з Мінветеранів, про що повідомить громади. Модератором заходу виступав експерт АМУ Миколюк Назар.
 
Відеозапис наради можна отримати у регіональних відділеннях Асоціації міст України
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)