30 / Серпень, 2023

Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан розповів «Українській енергетиці» про проблеми громад, під час підготовки до опалювального сезону, а також розповів на чому зараз зосереджена муніципальна влада:

"По-перше, на пошуку фінансових ресурсів для стримування тарифів і підготовки інфраструктури, по-друге, на формуванні необхідних резервів (кадрових і матеріально-технічних) для захисту відповідних об'єктів, по-третє, на закупівлі необхідного обладнання".

Він наголосив, що найбільшою проблемою громад є борги теплокомуненерго. Адже держава досі не виплатила борг у тарифах підприємствам теплопостачання та водопостачання - ця сума складає 36 млрд грн за минулий опалювальний сезон.
Тарифи покривають лише 66% фактичних витрат. Водночас рівень оплати населення за послуги теплопостачання становив лише 67%, інших споживачів – 77%. Це призвело до суттєвого підняття заборгованості підприємств ТКЕ за газ.

«Жодних просувань у вирішенні даної проблеми немає. На жаль, всі обіцянки і доручення високопосадовців не виконані. За минулий опалювальний сезон держава винна громадам величезні кошти. Внаслідок цього заборгованість підприємств ТКЕ за газ складає вже понад 97 млрд грн. Ситуація навіть погіршилась…".

Найбільші проблеми з підготовкою до опалювального сезону у громадах на лінії зіткнення і у прифронтових. Через значні руйнування складною є ситуація у деокупованих громадах:

"Всі інші громади мають одну проблему – невиконання урядом своїх зобов'язань щодо компенсації різниці в тарифах. У тилових громадах газопостачальними компаніями через суд блокують рахунки підприємств ТКЕ (нещодавно таке сталося у м. Славута Хмельницька обл.)", - зазначив О.Слобожан.

Аби виправити ситуацію до початку нового опалювального сезону, на думку членів Асоціації міст України (на сьогодні це 1031 громада), потрібно терміново компенсувати різницю у тарифах підприємствам ТКЕ та водоканалам. Для цього потрібне рішення парламенту та виконання його урядом.

Читати повністю матеріал Світлани ОЛІЙНИК, спеціально для «Української енергетики», можна за посиланням.

 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)