Питання діяльності органів самоорганізації населення розглянули на практикумі з законодавства у Вінницькому РВ АМУ

27 / Жовтень, 2016

 

25 жовтня у Вінниці відбувся практикум із застосування законодавства на тему «Законодавчі засади діяльності органів самоорганізації населення та їх участі у місцевому розвитку». Захід відбувся в рамках реалізації проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (проект «ПУЛЬС»), що впроваджує Асоціація міст України за підтримки агентства США з міжнародного розвитку.

Учасниками заходу стали секретарі міських (селищних) рад та об’єднаних громад, заступники міських голів та юристи міст – членів РВ.

В ході навчання фахівці розглянули такі питання:

  • Законодавство України про діяльність органів самоорганізації населення.
  • Практичні аспекти співпраці органів місцевого самоврядування, депутатів місцевих рад з органами самоорганізації населення.
  • Досвід створення Асоціації органів самоорганізації населення у місті Вінниці та її основні завдання.
  • Організація взаємодії Асоціації з Вінницькою міською радою та її депутатським корпусом з метою вирішення проблемних питань мешканців приватного сектору.
  • Практика роботи Асоціації органів самоорганізації населення щодо проведення звітно-виборчої кампанії у квартальних комітетах.
  • Взаємодія муніципальної поліції та органів самоорганізації населення в питаннях благоустрою та підтримання порядку у приватному секторі міста.

Доповідачами з цих питань були Наталя Панчук, голова Асоціації органів самоорганізації населення міста Вінниці та Василь Гайовик, начальник Вінницької муніципальної поліції.

Учасники практикуму активно обговорили питання ремонту доріг, будівництва водогонів та каналізування у приватному секторі на підставі співфінансування, стимулювання мешканців щодо заключення угод по вивозу твердих побутових відходів, організацію конкурсів на зразкову садибу та зразкову вулицю.

Велике зацікавлення представники міст виявили до створення та організації роботи комунального підприємства «Муніципальна поліція» у місті Вінниці, її спільну роботу з квартальними комітетами по впровадженню вимог Положення по благоустрою в місті та виявленню порушників і роботи з ними, а також організацію цієї роботи в країнах Європи (Польща, Латвія, Франція).

    

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)