04 / Жовтень, 2023

2 жовтня 2023 року парламентський Комітет з питань бюджету схвалив до другого читання проєкт Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» щодо фінансового забезпечення сектору безпеки і оборони та вирішення першочергових питань», реєстр. №10038.

Розгляд законопроєкту Верховною Радою України планується 05 жовтня 2023 року.

За пропозицією Асоціаціі міст України народні депутати зареєстрували ряд поправок на забезпечення місцевих бюджетів, у тому числі поправку №82 про списання заборгованості за середньостроковими позиками органів місцевого самоврядування перед Державною казначейською службою України, яка була відхилена. 
Комітет врахував поправку № 96, якою законопроєкт доповнено нормою про збереження для використання у 2024 році залишків субвенції на проєктування, відновлення, будівництво об’єктів громадського призначення, соціальної сфери, культурної спадщини, ЖКГ (код 3121440). Це субвенція в обсязі 4,5 млрд гривень, розподілена між обласними бюджетами. Однак більшість поправок на забезпечення фінансової спроможності місцевого самоврядування Комітет відхилив.

Фактично, при доопрацюванні до другого читання законопроєкт № 10038 в частині бюджетів місцевого самоврядування практично не зазнав змін і передбачає:
- збільшення видатків щодо фінансового забезпечення сектору безпеки і оборони;
- спрямування на програму підтримки швидкого відновлення України надходжень у рамках програми підтримки Європейського Союзу;
- врегулювання залучення грантів на бюджетну підтримку від іноземних фінансових установ;
- спрямування на закупівлю спеціальної техніки та обладнання залишків коштів від плати за послуги, надані Державною службою геології та надр України;
- зменшення до нуля субвенції на місцеві вибори.

Асоціація міст України продовжує працювати з народними депутатами щодо врахування інтересів місцевого самоврядування при зміні Держбюджету на 2023 рік та працює над законопроєктами 10037 і 10000 щодо змін до Бюджетного Кодексу України та Держбюджету 2024.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)