04 / Листопад, 2016

Комітет Верховної Ради з питань державного управління, регіональної політики та місцевого самоврядування на засіданні, що відбулося 2 листопада, розглянув прийняті Верховною Радою в першому читанні та доопрацьовані законопроекти «Про внесення змін до деяких законів України щодо набуття повноважень сільських, селищних, міських голів» (№ 4110) та  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов зміни меж районів у процесі добровільного об’єднання територіальних громад» (№4676). Комітет рекомендував Верховній Раді прийняти зазначені законопроекти в другому читанні.

Обидва законопроекти були ініційовані АМУ, яка свого часу інформувала Комітет про проблеми, що виникли в процесі підготовки та проведення 25.10.2015 р. чергових місцевих виборів та перших виборів у ОТГ і потребують законодавчого врегулювання.

Зокрема, законопроект №4110 спрямований на запобігання вступу на посаду сільських, селищних, міських голів без попереднього їх звільнення з інших посад та/або без прийняття присяги.

Законопроект № 4676 після його прийняття забезпечить можливість проведення перших виборів у ОТГ, сформованих з територіальних громад суміжних районів, а також ОТГ, сформованих з територіальних громад міст обласного значення та сусідніх сіл.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)