Продовжуються консультації з Урядом щодо врахування пропозицій АМУ до проекту Держбюджету-2017

01 / Листопад, 2016

Продовжуються консультації з Урядом щодо врахування пропозицій Асоціації міст України до проекту державного бюджету на 2017 рік в рамках його підготовки до розгляду Верховною Радою України в другому читанні.

24 жовтня відбулася узгоджувальна нарада під головуванням Віце-прем’єр-міністра України – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Зубка Г.Г., де було розглянуто пропозиції центральних органів виконавчої влади та Асоціації міст України та надано доручення відповідним центральним органам виконавчої влади щодо врегулювання основних проблемних питань розвитку місцевого самоврядування.

31 жовтня за результатами наради видано протокол доручення (ознайомитися), де зокрема Мінфіну спільно з МОН та МОЗ доручено розглянути пропозицію АМУ щодо можливості спрямовувати ОМС залишків коштів освітньої та медичної субвенції на капітальні видатки та заходи з оптимізації мережі, а також передбачити перерозподіл додаткової дотації на утримання закладів освіти та охорони здоров’я (14,9 млрд. грн.) між місцевими бюджетами, що мають прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом. МОЗу доручено подати пропозиції щодо джерел фінансування спеціалізованих закладів охорони здоров’я переданих на місцеві бюджети. Мінсоцполітики доручено опрацювати питання запровадження системи монетизації пільг. Крім того, Мінфіну та Мінрегіону під час доопрацювання проекту закону про Державний бюджет України на 2017 рік доручено передбачити форсування міжбюджетних відносин з усіма бюджетами ОТГ, в яких перші вибори відбулися або заплановані у 2016 році. Робота триває.

Нагадаємо, 6 жовтня Прем’єр-міністр України надав відповідне доручення (читати детально).

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)