Проблеми процесу децентралізації влади на місцевому рівні обговорювали на регіональній платформі у Хмельницькому за участі народних депутатів

26 / Жовтень, 2016

В рамках проекту ПУЛЬС, який реалізує Асоціація міст України, 24 жовтня відбулося засідання регіональної платформи на тему: «Проблеми процесу децентралізації  влади на місцевому рівні. Бюджетне забезпечення територіальних громад у 2017 році».

В обговоренні взяли участь голова Хмельницької обласної ради М.Загородній, заступник голови Хмельницької ОДА В.Олійник, народні депутати України С.Мельник та О.Ксенжук, директор Департаменту фінансів Хмельницької ОДА С.Пенюшкевич, міські, селищні голови, голови ОТГ, регіональні консультанти Офісу реформ при Хмельницькому РВ АМУ.

Відкрив засідання голова РВ АМУ В.Сидор. Учасники зупинилися на обговоренні недоліків, виявлених в процесі об’єднання громад, та на бюджетному забезпеченні теритоіральних громад у 2017 році.

На початку дискусії представлено досягнення області по об’єднанню громад. Наразі у Хмельницій області ствоерно 24 ОТГ, з них - 22 громади працюють успішно та мають налагоджені прямі міжбюджетні відносини. Заступник голови ОДА В.Олійник відзначив поки невирішені моменти та недоліки, які мають місце в діяльності ОТГ: некомпетентність деяких керівників, мала кількість реалізованих проектів, потреба в кваліфікованих спеціалістах.

  

З питань бюджетного забезпечення виступив директор Департаменту фінансів ОДА С.Пенюшкевич, який відмітив ключові моменти та ризики для органів місцевого самоврядування, які стосуються прийняття бюджету на наступний рік, особливо, для створених ОТГ.

Голова Маківської ОТГ А.Кушнір висловив невдоволення пропозиціями прийнятого в першому читанні Державного бюджету на 2017 рік для ОТГ. На його думку, такий бюджет знищить ОТГ та малі міста.

Міські голови висловили пропозиції до Державного бюджету 2017 року, які, на їх думку, мають бути враховані. Піднімалось питання щодо міст та ОТГ, які знаходяться в 30 км зоні від Хмельницької АЕС, про пільги для них.

Народний депутат С.Мельник розповів засіданні про труднощі, з якими зіштовхнулась Верховна Рада України при розгляді бюджету на 2017рік. Народний депутат О.Ксенжук відповів на питання очільників об'єднаних громад щодо підготовки до зими та бюджету на 2017 рік.

Народні депутати запевнили, що усі обговорені питання та пропозиції будуть озвучені на засіданнях парламентських Комітетів Верховної Ради України. Парламентарі відзначили, що такі прямі зустрічі та дискусії з представниками громад є надзвичайно корисними та варто проводити їх частіше.

  

За результатами засідання учасники платформи прийняли такі рішення:

  • звернутись до Голови Верховної Ради України та народних депутатів щодо необхідності врахування змін до проекту Державного бюджету на 2017рік;
  • звернутись до Асоціації міст України з проханням проводити регіональні платформи щоквартально із залученням всіх депутатів області; 
  • передати народним депутатам пропозиції голів ОТГ щодо вдосконалення законодавства у сфері діяльності об'єднаних територіальних громад та їх бюджетного забезпечення у 2017 році.

Відео із засідання регіональної платформи Хмельницького РВ АМУ:

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)