24 / Травень, 2023

23 травня 2023 року НКРЕКП затвердила двоетапне підвищення тарифів на послуги з розподілу електроенергії для промислових споживачів.

Нові тарифи підвищуватимуться:

  • з 1 по 30 червня для 22 обленерго;
  • з 1 липня по 31 грудня – для 27 обленерго.

Таке зростання тарифів негативно вплине на фінансову спроможність надавачів житлово-комунальних послуг, насамперед, підприємств тепло- та водопостачання, адже в тарифі на відповідні комунальні послуги суттєвою складовою є енергоносії.

Водночас підприємства теплопостачання не можуть відкорегувати тарифи на свої послуги через збільшення вартості складових, бо це заборонено Законом України «Про особливості регулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання під час дії воєнного стану та подальшого відновлення їх функціонування». А передбачений цим Законом компенсаторний механізм, покликаний відшкодовувати таким підприємствам заборгованість з різниці в тарифах за рахунок коштів держбюджету, досі не запрацював. Дотепер не відшкодовано жодної гривні заборгованості з різниці в тарифах за 2021-2023 роки, який становить близько 36 млрд грн.

Своєю чергою, можливість підприємств водопостачання відкорегувати тариф також по суті заблокована. Адже НКРЕКП, всупереч нормам закону, ще з 1 січня 2023 року відмовляється запровадити нові тарифи на послуги водопостачання та водовідведення. Компенсацію заборгованості з різниці в тарифах, яка складає близько 2 млрд грн, такі підприємства також не отримали.

Такі дії перешкоджають підготовці до нового опалювального сезону 2023/2024 року та його проходженню.

Саме тому Асоціація міст України системно працює для забезпечення відшкодування підприємствам ТКЄ заборгованості з різниці в тарифах та ефективної підготовки до наступного опалювального сезону.

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)

Український онлайн вебкам https://vibragame.org/ua/articles/adalt-videochat.html лайкай!