26 / Жовтень, 2022

В ефірі  телеканалу СУСПІЛЬНЕ НОВИНИ Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан розповів про початок опалювального сезону в Україні.
Він зазначив, що майже у всіх підконтрольних Україні регіонах на 100% завершено технічну підготовку до опалювального сезону та перевірку мереж. Найскладніша ситуація на деокупованих територіях, що пов'язано з необхідністю відновлення критичної інфраструктури. 
Неможливо провести належну підготовку до опалювального сезону в Донецькій і Луганській областях, а також в частині Херсонської та Запорізької областей через тимчасову окупацію.
О.Слобожан наголосив, що 581 об'єкт критичної інфраструктури зруйновано ракетними ударами. Комунальні служби ефективно працюють, щоб якнайшвидше відновити їх роботу, але такі пошкодження впливають на відтермінування початку опалювального сезону в окремих громадах.
Відповідаючи на запитання ведучого щодо ситуації у західних областях країни, Олександр Слобожан розповів, що затримки початку опалювального сезону будуть там, де триватимуть  ремонтні роботи критичних об'єктів інфраструктури. 
Місцева влада розпочинає опалювальний сезон, коли середньодобова температура тримається + 8°C протягом 3 діб, однак в освітніх та медичних закладах опалення включають раніше. 
Міністерство фінансів України під час підготовки проєкту Держбюджету на 2023 рік до другого читання має розраховувати фінансові ресурси з тим, щоб забезпечити  внутрішньо переміщених осіб, які переїхали з зони бойових дій та/чи окупованих територій
Олександр Слобожан нагадав, що влітку Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов спільно з Виконавчим директором Асоціаціі міст України провели наради з головами громад усіх областей для підготовки до опалювального сезону. Спільно було прийнято рішення про економію обсягів газу на 10 % за рахунок переходу на альтернативні засоби опалення та переведення закладів освіти на онлайн навчання.
О.Слобожан зауважив, що чим пізніше почнеться опалювальний сезон, тим більше вдасться зекономити енергоресурсів, які сьогодні необхідні, як ніколи. 
З іншого боку, коли ще не працює централізоване опалення, а температурний режим знижується, мешканці починають використовувати електрообігрівачі, що створює критичне навантаження на об'єкти електроенергетики. 
Зважаючи на те, що близько 40% системи електропостачання зруйновано, що робиться все для економії  електроенергії, вчасний початок опалювального сезону сприятиме збереженню електроресурсів та уникненню відключень.
«Цього року опалювальний сезон надскладний для нашої країни, але я впевнений, що завдяки спільним зусиллям муніципальної та центральної влади громадяни будуть забезпечені життєвонеобхідними послугами», - наголосив Олександр Слобожан.
Також Виконавчий директор АМУ зауважив, що кожний муніципалітет на випадок надзвичайних ситуацій розробляє карту розміщення пунктів обігріву, роздачі теплої їжі та води. З резервних фондів місцевого та державного бюджетів закуповують додаткове обладнання: генератори, мобільні котельні, додаткові труби. Відбувається перевірка резервних ліній постачання.

 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)