14 / Серпень, 2023

14 липня 2023 року Парламентом України було ухвалено Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення управління багатоквартирними будинками» (№ 3270-IX). 9 серпня 2023 року зазначений Закон було підписано Президентом України та оприлюднено, таким чином, відповідно до перехідних положень акту, він набуде чинності вже 10 листопада 2023 року.

Зазначеним Законом суттєво полегшується механізм управління багатоквартирними будинками, зокрема:

  • спрощується процедура створення об’єднання співвласників багатоквартирних будинків;
  • спрощується процедура прийняття рішень зборами співвласників щодо управління багатоквартирним будинком;
  • на територіях, де ведуться бойові дії, правлінню ОСББ надаються повноваження щодо прийняття рішень, пов’язаних з реконструкцією та (або) ремонтом багатоквартирного будинку.

Відповідний Законопроєкт надсилався на погодження до Асоціації міст України профільним Комітетом Верховної Ради України для висловлення позиції, та був підтриманий АМУ.

Зазначимо, що Асоціація міст України брала активну учать в опрацюванні цілої низки законопроєктів, спрямованих на забезпечення більш ефективного управління багатоквартирними будинками. Зокрема, з метою системного підходу до вирішення цієї проблеми, Асоціацією міст України пропонувалося застосувати комплексний підхід до розгляду таких законопроєктів, і такий підхід застосований  при розробці Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення управління багатоквартирними будинками» (№ 3270-IX). 

 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)