Президент Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи підтримав заяву АМУ про звільнення українських мерів

07 / Вересень, 2022
 
Правління Асоціації міст України 22 серпня 2022 року схвалило оновлене звернення до міжнародних організацій та закликало докласти максимальних зусиль до звільнення захоплених у полон голів громад та представників місцевого самоврядування.
 
 
Президент Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи Леендерт Вербеек заявив:
«Конгрес засуджує практику викрадення та затримання місцевих службовців в Україні та вимагає їх негайного звільнення. Мери, як лідери місцевих громад, особливо переслідуються через їхню роль головного стовпа опору окупації. Їх примусове затримання є серйозним порушенням прав людини та міжнародного гуманітарного права. Напади на місцевих лідерів – це напади на громаду і очевидна спроба залякати мирне населення та придушити його опір на окупованих територіях».
Леендерт Вербеек підтвердив позицію Конгресу про повну відповідальність росії за війну проти України та за її катастрофічні гуманітарні наслідки. «Конгрес місцевих та регіональних влад Ради Європи солідарний з Україною та її народом у боротьбі проти російського агресора», - наголосив Президент КМРВ РЄ.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)