20 / Жовтень, 2023

20 жовтня 2023 року Олександр Слобожан, Виконавчий директор Асоціації міст України, взяв участь у презентації результатів опитування представників місцевого самоврядування щодо дотримання правил етичної поведінки виборними посадовими особами та депутатам місцевих рад, проведеного Програмою Ради Європи «Посилення доброго демократичного врядування і стійкості в Україні» на замовлення Національного агентства з питань запобігання корупції  за сприяння Асоціації міст України.

Спікерами також виступили:
Олександр Новіков, Голова Національного агентства з питань запобігання корупції;
Мачей Янчак, Голова Офісу Ради Європи в Україні,
Віра Козіна, адвокат, експертка Програми Ради Європи в Україні.

Учасники заходу обговорили спільні кроки для розбудови подальшого діалогу держави та місцевого самоврядування по напрацюванню нормативних актів та методичних матеріалів.
Олександр Слобожан подякував програмі Ради Європи за актуальне та важливе дослідження та НАЗК за формування запиту, в якому йдеться про головне – профілактику можливих порушень.
Виконавчий директор Асоціації зазначив, що наявність етичного кодексу керівників - особливо виборних посад, наявність інструкцій і, як наведено в дослідженні – з моделюванням конкретних ситуацій - є дуже важливим для суспільства. Особливо після ухвалення вкрай важливого для країни Закону «Про службу в органах місцевого самоврядування». 
Олександр Слобожан наголосив на важливості створення модельних кодексів етичної поведінки, які ОМС зможуть адаптувати під місцеві умови. Слід уникнути надмірної зарегульованості цього питання, зазначив він, оскільки йдеться про етику. І звернув увагу, що такі кодекси будуть надзвичайно важливі для нових службовців, особливо молоді, які матимуть взірець доброчесної поведінки, бо етика більше про це, а не про покарання.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)