12 / Жовтень, 2022
12 жовтня 2022 року Уряд ухвалив постанову, якою внесено зміни в Постанову Кабінету Міністрів України від 15.09.2021 № 977 «Про затвердження Методики визначення заборгованості з різниці в тарифах», на яких наполягала Асоціація міст України з вересня 2021 року. Тепер обсяг заборгованості згідно Методики не буде зменшуватися на суму трансфертів з місцевих бюджетів.
Розподіл 14 мільярдів гривень, вже передбачених в Державному бюджеті України на 2022 рік для відшкодування заборгованості з різниці в тарифах, буде розраховано вже за оновленою Методикою. 
В новій редакції Методики також передбачено:
- перенесення  дати врегулювання заборгованості з різниці в тарифах для підприємств тепло-, водопостачання та водовідведення;
- нові періоди щодо розрахунку обсягів заборгованості в тарифах;
- критерії, за яких зменшуватиметься обсяг заборгованості з різниці в тарифах у випадку отримання підприємствами галузі за період утворення заборгованості з різниці в тарифах з державного бюджету трансфертів та фінансової допомоги для фінансування витрат, які безпосередньо пов’язані з операційною (основною) діяльністю суб’єкта господарювання, зокрема витрат, згідно із складовими встановлених тарифів.
Асоціація міст України дякує Прем’єр-міністру України Денису Шмигалю та Міністру розвитку громад та територій України Олексію Чернишову за підтримку позиції місцевого самоврядування в Методиці.
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)