Підвищення статусу органів місцевого самоврядування – тема засідання Черкаської регіональної платформи

03 / Квітень, 2017
30 березня відбулося засідання Черкаської регіональної платформи на тему: «Підвищення статусу органів місцевого самоврядування. Законодавчі новації». Захід проведено в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Учасники: міські, селищні, сільські голови області, їхні заступники, секретарі рад, голови об’єднаних територіальних громад, народні депутати України Владислав Голуб та Олег Петренко, заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації Ярослав Березань, директор Центрального офісу впровадження децентралізаційної реформи Асоціації міст України Володимир Мягкоход.
Відкриваючи засідання,  голова Черкаського РВ, Черкаський міський голова Анатолій Бондаренко наголосив, що робота у форматі прямого діалогу представників органів місцевого самоврядування із законотворцями виправдана й поступово приносить результати. «Надзвичайно важливо об’єднати зусилля голів громад та народних депутатів, щоб проблеми самоврядування були врегульовані законопроектами і щоб ці законопроекти були прийняті. Важливим є й те, аби не виникало загроз перегляду законодавчих норм, які б погіршували умови діяльності органів місцевого самоврядування», – підкреслив Анатолій Бондаренко.
На засіданні регіональної платформи були обговорені: законодавчі новації, що спрямовані на органи місцевого самоврядування; вплив законодавчих змін бюджетної політики на ефективність управління місцевими бюджетами; першочергові зміни до законодавства  щодо врегулювання повноважень органів місцевого самоврядування в процесі децентралізації; проблеми, що стримують розвиток об’єднаних територіальних громад.
 
  
Владислав Голуб зупинився на законопроектах, що розглядались у Верховній Раді у «децентралізаційні дні». Він вважає досягненням прийняття законопроекту про перехід на загальнодержавне трирічне бюджетне планування та сподівається про запровадження аналогічної системи і в податковому законодавстві, що було б прийнятним і на рівні ОМС. «Ми маємо рухатися шляхом посилення органів місцевого самоврядування. Децентралізація – це незворотній шлях для розвитку України й ми готові всіляко сприяти в законотворчій роботі, лобіювати інтереси ОМС, щоб дійсно був поштовх на рівні місцевих громад», – зазначив народний депутат.
Олег Петренко, у свою чергу, зазначив, що необхідна системність реформування, потрібно вносити зміни до Конституції, Закону про місцеве самоврядування. Разом з тим, децентралізація у місцевому самоврядуванні не повинна обмежуватись делегуванням повноважень лише обраним депутатам. Вся громада повинна відчувати свою дотичність до цього процесу та спільно визначати пріоритети розвитку.
Володимир Мягкоход  розповів про кроки держави в напрямку розвитку й підвищення статусу місцевих громад, створення законодавчого підґрунтя для проведення децентралізації фінансів та владних повноважень, а також секторальних реформ.
У рамках заходу секретар Черкаської міської ради Олександр Радуцький поінформував про досягнуті зміни у правовому бюджетному полі з часу проведення останнього засідання регіональної платформи. Бюджетні ризики, «несподіванки» від держави окреслила директор Департаменту  фінансової політики Черкаської міської ради Наталія Джуган та презентувала розвиток фінансової децентралізації на прикладі міста Черкаси.
Про амбітні об’єднавчі плани області на цей рік заявив у своєму виступі заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації Ярослав Березань, аби до кінця року на Черкащині діяло уже 40 повноцінних економічно спроможних громад, та підтвердив корисність інформаційної роботи, яку на місцях проводять експерти регіонального відділення АМУ.
До активної дискусії долучилися міські голови Олександр Саєнко, Володимир Тірон, Олександр Гайдай, Володимир Мірошник, Микола Наконечний, Степан Буханець, сільські голови Володимир МатвійкоЗінаїда Михайленко, голови ОТГ Володимир Міцук, Вікторія Пипа, Олексій Юрченко, Юрій Гунько.
Передували засіданню платформи урочисті заходи з нагоди 25-річчя Асоціації міст України, на яких виконавчий директор РВ АМУ Світлана Крамар поінформувала про діяльність Асоціації міст України та Черкаського регіонального відділення, а народні депутати України Владислав Голуб та Олег Петренко вручили Грамоти Верховної Ради України Черкаському міському голові Анатолію Бондаренку та секретарю Черкаської міської ради Олександру Радуцькому «за вагомий особистий внесок у соціально-економічний розвиток територіальної громади, активну громадську діяльність, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм».

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)