Парламент прийняв Закон «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії» (законопроект 5273)

04 / Листопад, 2016
Законодавчим актом визначено комплекс заходів, спрямованих на забезпечення сталого функціонування підприємств теплоенергетики та підприємств централізованого водопостачання та водовідведення.
Відпвідний законопроект зареєстровано за 5273.
Закон спрямований на врегулювання питань існуючих заборгованостей підприємств теплопостачання, водопостачання та водовідведення шляхом розстрочення погашення заборгованості на строк до 5 років, розблокування арештованих рахунків підприємств, замороження нарахованих і припинення нарахування нових штрафних санкцій. У випадку повного погашення боргу підприємством, законопроект передбачає списання всіх нарахованих штрафних санкцій за несвоєчасні розрахунки по спожитих енергоносіях. Окрім того, законопроект передбачає погашення з Державного Бюджету України заборгованості комунальним підприємствам різниці в тарифах.
Прикінцевими та перехідними положеннями встановлено, що  цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
Асоціація міст України активно підтримувала прийняття цього Закону, відстоюючи при цьому інтереси органів місцевого самоврядування та комунальних підприємств  відповідних територіальних громад. Так з нашої ініціативи законопроект був доповнений положеннями згідно яких органи місцевого самоврядування виступають гарантами виконання комунальними підприємствами договору реструктуризації за виключенням суми заборгованості з різниці в тарифах, погашення якої проводиться за рахунок видатків з Державного бюджету України. Тобто ми запропонували, і ця позиція була підтримана, надати органам місцевого самоврядування повноваження надавати гарантії виконання зобов’язань відповідного комунального підприємства лише в межах власної відповідальності. Таким чином не буде допущене взяття органом місцевого самоврядування на себе боргів держави. Окрім того, підтримано запропоноване нами положення щодо нарахування лише на непогашену суму реструктуризованої заборгованості неустойки, процентів річних, інфляційних нарахувань у разі неналежного виконання боржником договору реструктуризації.
Асоціація міст України підтримувала та вітає прийняття  цього Закону як такого, що спрямований на розв’язання проблем підприємств теплокомуненерго, водомостачання та водовідведення.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)