15 / Березень, 2024

13 березня 2024 року понад 90 представників органів місцевого самоврядування – місцевих рад, військових адміністрацій та Національного агентства з питань державної служби взяли участь у засіданні фахової мережі з питань організаційних засад місцевого самоврядування.

Мета засідання: проаналізувати та уточнити актуальні проблемні питання організаційних засад місцевого самоврядування, сформувати пропозиції щодо їх вирішення.

Наталія Алюшина, Голова НАДС, розповіла про співпрацю Асоціації міст України та Національного агентства з питань державної служби, презентувала Дорожню карту реалізації Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» (№3077) та звернула увагу на такі важливі аспекти:

- підготовку правової бази для реалізації закону,

- тимчасові положення та порядки, що затверджує НАДС,

- правові та організаційні засади навчання посадових осіб місцевого самоврядування,

- розробку інфографік щодо алгоритмів інструментів управління персоналом.

Також Голова НАДС детально зупинилася на створенні інтерактивного сайту, де буде розміщено інформацію, та тлумачення Закону №3077, типових положень, методології, шаблонів документів, рекомендації тощо.

Володимир Мягкоход, експерт з організаційних засад місцевого самоврядування Асоціації міст України, детально розповів про нові норми щодо служби в органах місцевого самоврядування та виклав новели Закону 3077. Зупинився він також на його історії, ролі, розглянув систему нормативно-правових актів та коло осіб, на яких поширюється дія цього закону, оплату праці тощо.

Окремо обговорили перспективи та умови запровадження нагляду за законністю в діяльності органів місцевого самоврядування місцевими державними адміністраціями (законопроєкт 4298). В. Мягкоход звернув увагу учасників засідання фахової мережі на оновлену версію законопроєкту, зокрема на встановлення нагляду за законністю рішень органів місцевого самоврядування та трансформацію місцевих державних адміністрацій в органи префектурного типу та закликав представників ОМС надавати свої пропозиції до законопроєкту в Асоціацію міст України.

Під час засідання представники органів місцевого самоврядування отримали відповіді на проблемні питання щодо організаційних засад місцевого самоврядування та виявили спільні потреби органів місцевого самоврядування.

Засідання фахової мережі організовано Асоціацією міст України у рамках Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», що реалізовується за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)