13 / Жовтень, 2023

13 жовтня 2023 року на Конференції  Міжнародного європейського культурного проєкту «UREHERIT. Архітектори за спадщину в Україні: відтворення ідентичності та пам’яті» Оксана Продан, радниця Голови Асоціації міст України, представила позицію Асоціації міст України щодо проблем місцевого самоврядування при  захисті культурної спадщини громад та шляхів їхнього вирішення.

Під час дискусії «Координація зусиль ключових стейкхолдерів у відновленні повоєнної спадщини» Оксана Продан зазначила про повноваження органів місцевого самоврядування в сфері охорони культурної спадщини, які необхідно виконувати за відсутності фінансового забезпечення з центрального бюджету та за відсутності комплексного підходу на державному рівні щодо захисту національної спадщини.

Зазначила вона також про можливості залучення мешканців громад, фахівців, експертів через низку механізмів відкритого урядування, запроваджених органами місцевого самоврядування як на виконання закону, так і власними статутами.

«Дякуємо  Комітету всесвітньої спадщини ООН з питань освіти, науки та культури за внесення історичного центру Одеси, включно з портом, до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Це дуже важливо для міста, яке доклало всіх зусиль для цього, та для Асоціації міст України», - завершила Оксана Продан.

У дискусії також взяли участь:

Анна Бондар - депутат Верховної Ради України,

Мар'яна Олеськів - голова Державного агентства розвитку туризму України,

К'яра Деззі Бардескі - голова бюро ЮНЕСКО в Україні,

Рут Шагеманн - Президент Ради архітекторів Європи,

Микола Бевз - віце-президент ІКОМОС, Україна,

Олександр Чижевський - президент Національної спілки архітекторів України.

Проєкт реалізує Консорціум з 11 організацій: Асоціація архітекторів Литви (координатор проєкту), Архітектори Швеції, Федеральна палата архітекторів та дипломованих інженерів Австрії (BKZT), Королівська Данська академія. Інститут технології та архітектури (IBT), Орден архітекторів Румунії, Національна рада архітекторів, планувальників, ландшафтних працівників та захисників природи (CNAPPC, Італія), Федеральна палата німецьких архітекторів (BAK), Естонська асоціація архітекторів, Національна спілка архітекторів України, Ro3kvit: Urban Coalition for Ukraine, Харківська школа архітектури та Рада архітекторів Європи як асоційований партнер.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)