15 / Листопад, 2016

Сьогодні у Києві проходить конференція «Україна на шляху децентралізації освіти».

Школа як центр громади є основою успішної децентралізації, а Уряд сприятиме розвитку опорних шкіл та допомагатиме об’єднаним територіальним громадам розвивати якісну освіту. Про це зазначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич на відкритті заходу.

 Вона наголосила, що в освітній субвенції на 2017 рік закладено  200 млн гривень на автобуси для опорних шкіл, 300 млн грн. - для навчальних закладів об’єднаних територіальних громад та ще додатково 300 млн грн. на обладнання кабінетів для вивчення природничих наук в опорних школах.

 “Ми хочемо спонукати об’єднані територіальні громади розвивати успішну освіту. Нам потрібна школа побудована на партнерстві  між батьками, учителями та дітьми. І головне – школа має стати центром громади”, - додали Лілія Гриневич.

 Як відбувається децентралізація у сфері освіти з точки зору розвитку освітньої інфраструктури розказав Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко.

 Він наголосив, що хоч процес і йде складно, але вже зараз створення опорних шкіл поступово стає ініціативою, джерелом якої є громада. Дуже важливо, щоб цей процес набирав сили і громади реально використовували свої можливості, які створюються для них сьогодні.

Організаторами конференції, за підтримки шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні», виступили  Міністерство освіти і науки України спільно з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Захід зібрав вчителів, директорів шкіл, представників обласних департаментів освіти та представників громад з усієї України.

Від Асоціації міст України у конференції бере участь аналітик з питань освіти Л.Мозгова.

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)