13 / Жовтень, 2023

Під час години запитань до Уряду на засіданні Верховної Ради України 6 жовтня 2023 року, Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на запитання щодо необхідності компенсації різниці з тарифів відповів, що завдання вирішення питання накопичених боргів «надзвичайно складне, але воно не впливає на суму, яка необхідна для того, щоб скомпенсовувати і проходити опалювальний сезон цього року, це ж різні поняття. Борги накопичувались попередніми роками, цього року не потрібно погасити борги для того, щоб пройти опалювальний сезон, сплатити заробітну плату, закупити відповідне пальне для ТКЕ».

Прем’єр-міністр України зазначив, що коли домовлялися з головами громад, Уряд чітко розумів, що 4% є достатнім компенсатором для того, щоб громади могли підтримати ТКЕ.

«Лише в окремих випадках, у тих громадах, які є прифронтовими, там ми підходимо з окремим, фактично з окремими механізмами для того, щоб їх підтримувати,» - зазначив Денис Шмигаль.

Асоціація міст України 25 серпня 2023 року надала Уряду розрахунки, які підтверджують недостатність 4% ПДФО для компенсації різниці в тарифах.

Більше того, на виконання чинного Закону України «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення» №1730, яким передбачено обов’язок держави коштом Державного бюджету компенсувати заборгованість з різниці в тарифах підприємствам тепло- та водопостачання у разі підтвердження її обсягу територіальними комісіями з питань узгодження заборгованості з різниці в тарифах, Міністерство розвитку територій, громад та інфраструктури України підтвердило наявність такої заборгованості в обсязі 36 млрд грн.

Асоціація міст України неодноразово наголошувала на необхідності передбачення відповідного ресурсу в Державному бюджеті та перерахування коштів субвенції підприємствам тепло- та водопостачання.

Відповідні пропозиції були подані Асоціацією міст України і  до проєктів Законів «Про Державний бюджет України на 2024 рік» та «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік».

Асоціація міст України наголошує на необхідності виконання державою взятих на себе зобов’язань та терміновому погашенні заборгованості з різниці в тарифах для забезпечення безперебійної роботи підприємств теплокомуненерго в умовах прогнозовано надзвичайно важкого опалювального сезону 2023/2024 року.

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)