Голова Асоціації міст України, Київській міський голова Віталій Кличко: «Я завжди готовий спілкуватися та ділися досвідом перетворень, які відбуваються в Києві»

07 / Квітень, 2017
«Місцева влада найбільш наближена до людей і відчуває всі зміни, які відбуваються навколо. Ми усі отримали у спадок від Радянського Союзу систему управління, яка занадто неефективна, негнучка та корупційна. Тому ключовим завданням є забезпечити прозорість та відкритість процесів управління», – зазначив Голова Асоціації міст України, Київський міський голова Віталій Кличко, виступаючи під час ІІІ Щорічного круглого столу міських голів у Києві.
Він зауважив, що заходи з реформування, які здійснюються зараз, лише з часом дадуть відчутний результат. «Зменшити борг міста з 24 до 13,5 млрд грн – майже вдвічі у цих складних умовах – це оздоровлення економіки. Збільшення надходжень у бюджет на 30%, інвестиції в медицину, освіту, інфраструктуру – це теж оздоровлення. Потрібен ще деякий час, щоб люди по-справжньому відчули зміни», – наголосив Віталій Кличко.
За його словами, реформа децентралізації має бути більш ефективною. «На жаль, ті процеси, які відбуваються, ще не набрали необхідної динаміки та не в повній мірі відповідають потребам міст. Ми досі не маємо права регулювати паркування, а це мільярди гривень, втрачені бюджетами, особливо у великих містах. Досі немає закону про муніципальну поліцію, а безпека ж є однією з найбільших потреб мешканців. Досі міста не можуть повністю розпоряджатися залученими коштами. Усі ці питання потрібно вирішувати спільно. І як голова Асоціації міст України завжди готовий спілкуватися та ділися досвідом перетворень, які відбуваються в Києві», – запевнив Віталій Кличко.
 
  
Як зазначив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, реформа децентралізації, розпочата три роки тому, дозволила регіонам України отримати більше  можливостей, забезпечити фінансову та адміністративну самостійність. «Дуже знаковим є те, що завдяки децентралізації, розвитку місцевого самоврядування наші міста починають відновлення, і люди це відзначають. І сьогодні нам треба забезпечити ще один важливий елемент – підвищення відповідальності на місцях для того, аби інструменти, які  має місцеве самоврядування, розвивалися більш динамічно, аби ці інструменти були ефективними, і люди могли впливати на ухвалення рішень на місцях. Дуже важливо, аби думки влади співпадали з думками громади», - сказав Глава Уряду.
7 квітня у відкритті ІІІ Щорічного круглого столу міських голів у Києві, який організував Міжнародний республіканський інститут, взяли участь Голова Асоціації міст України, Київській міський голова Віталій Кличко, прем’єр-міністром України Володимир Гройсман та Посол Канади в Україні Роман Ващук.
 
За інформацією КМДА та Урядового порталу 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)