Геннадій Зубко назвав найбільш активні в децентралізації регіони

01 / Листопад, 2016

Уряд отримує звернення від громад, які готові об’єднатися, але скаржаться на голів обласних адміністрацій. Посадовець підкреслив, що займеться вирішенням цього питання, не виключаючи варіант звільнення чиновників, які блокують децентралізацію. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко в інтерв’ю виданню «Цензор.нет».

«Найбільш активні в децентралізації Дніпропетровська, Житомирська, Тернопільська, Хмельницька області. Посилювати роботу потрібно в Івано-Франківській області, Закарпатській. Там місцеві лідери неохоче діляться владою», — підкреслив Геннадій Зубко.

На його думку, проблему, яка формувалася десятиліттями, складно вирішити в один момент.

«Найважливіше — добровільність. Нинішні райони та громади, були створені ще в радянській Україні за принципом: «розділяй і володарюй». Децентралізація зараз – це процес об’єднання країни. Так, потрібно змінювати кордони деяких районів. Але якщо люди об’єдналися, проводять вибори, значить і кордони повинні бути змінені в рамках процесу», — заявив Геннадій Зубко.

Віце-прем'єр заявив, що дуже важливо, щоб учасниками реформи були не чиновники з Києва, а люди на місцях.

«Ми все це закріплюємо на законодавчому рівні. Але потрібно прийняти зміни до Конституції, щоб скасувати адміністрації, створити виконкоми», — говорить Геннадій Зубко. 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)