13 / Листопад, 2023

11 листопада 2023 року в місті Ромни Сумської області відбувся 6-й Міжнародний форум «За зміцнення та відновлення громад України» в рамках ініціативи «Співдружність та співпраця громад Львівщини та Сумщини з громадами Європейського Союзу».

 

У роботі Форуму взяли участь голови та представники громад Сумської та Львівської областей, а також:

Андрій Кіт, Народний депутат України,

Олександр Сугоняко, Народний депутат України восьмого скликання ВРУ,

Віталій Мойсеєнко, помічник народного депутата України,

Олександр Слобожан, Виконавчий директор Асоціації міст України.

 

Олег Стогній, Роменський міський голова, відкриваючи захід, привітав учасників та розповів про основні виклики, що постали перед Роменською міською громадою в умовах війни. Він наголосив на необхідності об’єднання зусиль учасників Форуму для подолання російської агресії та Перемоги України, а також повоєнного розвитку нашої країни.

Олександр Сугоняко та Віталій Мойсеєнко презентували присутнім на заході громади Сумської та Львівської областей.

Олександр Сугоняко зазначив, що 14 громад Сумської області вже мають громади-побратими на Львівщині та закликав решту громад долучитися до побратимства задля збільшення допомоги Збройним Силам України, тимчасово переміщеним особам, зокрема, до оздоровлення дітей прикордонних громад та військовослужбовців, а також спільного налагодження співпраці з громадами країн Євросоюзу.

Андрій Кіт присвятив свій виступ особливостям залучення міжнародних та європейських партнерів до зміцнення та відновлення українських громад.

 

Олександр Слобожан зазначив про діяльність Асоціації міст України в умовах воєнного стану, наголосив на зазначеній в нещодавньому звіті Єврокомісії «Україна 2023» необхідності збереження спроможності громад в умовах тривалого конфлікту. Він акцентував увагу на тих викликах, які чекають на громади 2024 року.

«На сайті Асоціації міст України ви можете ознайомитися з показниками Державного бюджету на 2024 рік, змінами до Бюджетного кодексу і, звісно, з документами Єврокомісії, де зазначено і про необхідність збереження фінансової спроможності громад», - наголосив Виконавчий директор Асоціації міст України.

Олександр Слобожан анонсував новий етап ініціативи «Мости довіри» (Bridges of Trust), яка реалізується Радою європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR) спільно з Асоціацією міст України та за підтримки «U-LEAD з Європою», і спрямована на допомогу у відбудові українських громад, які постраждали від російської агресії.

 

Про проблеми територіальних громад в умовах воєнного стану, забезпечення безпеки жителів прикордонних населених пунктів і надання допомоги внутрішньо переміщеним особам, про необхідності співпраці між громадами і допомоги Силам безпеки та оборони України, а також про розвиток зв’язків з ЄС розповіли:

Микола Торяник, Хотінський селищний голова (Сумська область),

Іван Лозинський, Рудківський міський голова (Львівська область),

Юрій Матвієнко, Шалигинський селищний голова (Сумська область),

Ірина Юхта, в.о. Краснопільського селищного голови Сумська область).

Володимир Бега, Славський селищний голова (Львівська область),

Роман Бейзик, Перший заступник Дрогобицького міського голови (Львівська область).

 

Представники Сумщини та Львівщини підписали Меморандуми про співпрацю громад та визначили спільні плани на майбутнє.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)