11 / Квітень, 2024

04 квітня 2024 року Асоціація міст України провела вебінар для представників органів місцевого самоврядування-членів Асоціації міст України на тему: «Фандрайзинг як джерело розвитку та відновлення».

Участь у вебінарі взяли понад 200 представників муніципалітетів-членів Асоціації міст України з усіх куточків України.

Мета заходу — посилити спроможність громад та місцевих проєктних команд в Україні.

Мар’яна Конончук, експертка з місцевого самоврядування, кандидатка політичних наук, розповіла про міжнародну технічну допомогу, акцентувала увагу на грантових конкурсах і фандрайзингу як засобах відновлення та реалізації цілей розвитку муніципалітетів, наголосила на важливості міжмуніципального міжнародного партнерства. Вона зазначила про особливості організації закупівель за грантові кошти, механізми запобігання корупції в проєктній діяльності органів місцевого самоврядування та нормативно-правові засади запобігання корупції в публічній сфері.

Експертка поділилась інформацією про мобілізацію ресурсів для реалізації місцевих проєктів розвитку та відновлення громад, розповіла, де саме шукати фінансування, презентувала каталог європейських фондів.

М.Конончук представила учасникам вебінару практичні кейси, які допоможуть зробити їх громади більш конкурентоспроможними серед інших муніципалітетів, дасть змогу бути впізнаваними, що призведе до успішної співпраці з донорами. Серед інших порад спікерка виділила важливість наявності у муніципалітеті смарт-спеціалізації та брендування громади, забезпечення якісної комунікації та визначення пріоритетного проєкту для органів місцевого самоврядування. Також презентувала учасникам методику оцінювання ефективності залучення додаткових фінансових ресурсів органами місцевого самоврядування й провела таке оцінювання серед представників громад-учасниць вебінару.

Під час заходу представники муніципалітетів висловлювали прохання щодо менторської підтримки у пошуку міжнародних партнерств, а також, на запит учасників вебінару, було досягнуто домовленостей щодо налагодження партнерств серед громад України задля обміну досвідом.

Вебінар відбувся в межах Проєкту «Зміцнення спроможності муніципалітетів в Україні» та впровадження програми розвитку спроможності цільових муніципалітетів та місцевих проєктних команд в Україні, який втілюється в межах проєкту «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів» (SRER).

Захід є частиною Навчальної програми посилення спроможності цільових муніципалітетів в реалізації заходів з відновлення та розвитку економічного потенціалу на місцевому рівні, яку розробила Асоціація міст України.

Нагадаємо, що Асоціація міст України є одним із партнерів проєкту SRER, який сприяє зміцненню спроможності муніципалітетів та місцевих проєктних команд в Україні. Окрім згаданої вище навчальної програми, АМУ надає консультативну та технічну підтримку муніципалітетам та партнерам проєкту на всіх етапах реалізації ініціатив (впровадження, моніторинг та звітування), а також після успішного втілення проєктів поширить ці кращі практики серед усіх громад-членів Асоціації.

Цей матеріал створено Асоціацією міст України в межах проєкту «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів» (SRER), що реалізується Програмою розвитку ООН (UNDP) в Україні за підтримки проєкту міжнародної співпраці ReACT4UA («Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі»), який фінансується урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)