Електронна система публічних закупівель «ProZоrrо»: у Миколаєві розповіли як застосовувати можливості системи у діяльності органів місцевого самоврядування

25 / Жовтень, 2016

20 жовтня у Миколаївському РВ АМУ проведено практикум із застосування законодавства на тему: «Законодавчі засади та практика організації роботи у системі  «ProZоrrо» у рамках проекту ПУЛЬС». Його учасниками були представники виконавчих органів міських, селищних рад, заступники сільських голів, секретарі міських рад, представники  управлінь та відділів міст – членів регіонального відділення, відповідальні посадові особи за здійснення  процесу закупівель товарів, робіт та послуг на Миколаївщині.

Відкриваючи  практикум, виконавчий директор Миколаївського РВ АМУ Тетяна Яблоновська наголосила на важливості використання інформаційно-комунікаційних можливостей електронної системи «ProZоrrо» для підвищення ефективності діяльності органів місцевого самоврядування та формування відкритої та прозорої діяльності органів влади. Тетяна Олександрівна висловила сподівання, що отримавши додаткові знання,  учасники тренінгу зможуть у подальшому упередити випадки порушень діючого законодавства у сфері публічних закупівель.

Модератор  заходу Наталя Дроздова зупинилася  на сутності, поняттях та основних засадах здійснення публічних закупівель. Акцентувала увагу на практичних можливостях роботи на акредитованих електронних майданчиках, що діють в системі «ProZоrrо». Зупинилася на переліку корисних посилань, ознайомлення з якими сприяє безкоштовно самонавчатись у форматі курсів із здачею відповідних тестів з питань проведення електронних торгів.

Слухачі ознайомились із  практикою  гармонізації законодавства України  із нормами, що використовуються  в Європейському Союзі. В ході заходу було розкрито  головні моменти затвердженої Міністерством економічного розвитку і торгівлі у травні 2016 року дорожньої карти, щодо  Адаптації законодавства України згідно із положеннями глави 8 Угоди про Асоціацію з ЄС у напрямку створення центральних закупівельних організацій. Наголошувалось на особливостях використання європейського каталогу у електронній системі, проведення європейських торгів, практикою підготовки нейтральних технічних специфікацій, у тому числі  із захистом довкілля.

Варто зазначити, що учасники тренінгу досить активно проявили себе під час тестування отриманих на семінарі навичок з питань проведення допорогових закупівель. Вони успішно справились із завданням і самостійно провели тестування в інформаційній системі уповноваженого органу наступного другого та третього рівня тестування.

В ході тренінгу відбулась предметна дискусія стосовно подальшої роботи у системі «ProZоrrо» та впровадження цього нового інструменту у діяльність органів місцевого самоврядування

Учасники практикуму отримали вичерпні роз’яснення та відповіді на поставлені питання. Вони хвально висловились про започатковану Асоціацією міст України практику надання навичок і вважають таку форму роботи своєчасною і дуже корисною в питаннях проведення електронних торгів. 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)